06.04.2019 13:44

Nie żyje Tiger Merritt, wokalista Morning Teleportation. Miał 31 lat

W nocy 4 kwietnia 2019 roku zmarł lider rockowego zespołu Morning Teleportation, Tiger Merritt. Mężczyzna miał zaledwie 31 lat. O śmierci poinformował na swoim Facebooku zespół.

Tiger Merritt z Morning Teleportation
foto: kadr z wideo

Tiger Merritt założył Morning Teleportation w 2009 roku. Zespół wykonywał rocka psychodelicznego i miał na koncie dwa albumy studyjne - wydany w 2011 roku "Expanding Anyway" oraz "Salivating for Symbiosis" z 2017 roku. Merritt był gitarzystą i wokalistą zespołu. Razem z kapelą wystąpił na wielu amerykańskich festiwalach, a także supportował takie zespoły, jak Cage the Elephant, The Flaming Lips, czy Primus. Muzyk pracował z Morning Teleportation nad 3. albumem. 

Nie żyje Tiger Merritt z Morning Teleportation

O śmierci muzyka poinformował zespół Morning Teleportation za pośrednictwem swojego Facebooka. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że zespół zawsze był rodziną, a także podziękował fanom za wsparcie w trakcie tak trudnego okresu:

"

Z ogromnym bólem serca chcemy was poinformować o śmierci Tigera Merritta. Wszyscy, którzy go znali wiedzieli, że był anomalią - my nigdy nie poznaliśmy kogoś takiego jak on w naszych życiach. Jego umiejętności nas inspirowały. Jego uśmiech był zaraźliwy. Był jedną z najbardziej kochanych duszy, którą kiedykolwiek spotkaliśmy i nie potrafimy sobie wyobrazić, że już nigdy go nie zobaczymy. Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali Tigera i nasz projekt. Każdemu fanowi i każdemu przyjacielowi. "

Na temat śmierci muzyka wypowiedział się m.in. zespół Cage The Elephant, z którym Morning Teleportation zagrało wiele koncertów, a także organizacja Audiotree, zajmująca się promocją młodych zespołów:

"

Nie mogę uwierzyć, że to piszę, ale dzisiaj straciliśmy drogiego przyjaciela... Tiger z Morning Teleportation był dla nas inspiracją. Taka wrażliwa, przyjazna i kochająca dusza. Ciężko wyrazić uczucie starty słowami.  "

"

Właśnie usłyszeliśmy wiadomość o Tigerze Merricie z Morning Teleportation. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy z nim spędzić trochę czasu w naszym studiu. Dziękujemy, Tiger. Nigdy cię nie zapomnimy.  "

TIger Merritt zmarł 4 kwietnia 2019 roku. Przyczyna śmierci lidera Morning Teleportation nie jest na razie znana. Muzyk miał 31 lat.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News