Nie żyje Tiger Merritt, wokalista Morning Teleportation. Miał 31 lat

Kamil Kacperski
06.04.2019 13:44
Nie żyje Tiger Merritt, wokalista Morning Teleportation. Miał 31 lat Fot. kadr z wideo

W nocy 4 kwietnia 2019 roku zmarł lider rockowego zespołu Morning Teleportation, Tiger Merritt. Mężczyzna miał zaledwie 31 lat. O śmierci poinformował na swoim Facebooku zespół.

Tiger Merritt założył Morning Teleportation w 2009 roku. Zespół wykonywał rocka psychodelicznego i miał na koncie dwa albumy studyjne - wydany w 2011 roku "Expanding Anyway" oraz "Salivating for Symbiosis" z 2017 roku. Merritt był gitarzystą i wokalistą zespołu. Razem z kapelą wystąpił na wielu amerykańskich festiwalach, a także supportował takie zespoły, jak Cage the Elephant, The Flaming Lips, czy Primus. Muzyk pracował z Morning Teleportation nad 3. albumem. 

Nie żyje Tiger Merritt z Morning Teleportation

O śmierci muzyka poinformował zespół Morning Teleportation za pośrednictwem swojego Facebooka. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że zespół zawsze był rodziną, a także podziękował fanom za wsparcie w trakcie tak trudnego okresu:

Z ogromnym bólem serca chcemy was poinformować o śmierci Tigera Merritta. Wszyscy, którzy go znali wiedzieli, że był anomalią - my nigdy nie poznaliśmy kogoś takiego jak on w naszych życiach. Jego umiejętności nas inspirowały. Jego uśmiech był zaraźliwy. Był jedną z najbardziej kochanych duszy, którą kiedykolwiek spotkaliśmy i nie potrafimy sobie wyobrazić, że już nigdy go nie zobaczymy. Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali Tigera i nasz projekt. Każdemu fanowi i każdemu przyjacielowi.

Na temat śmierci muzyka wypowiedział się m.in. zespół Cage The Elephant, z którym Morning Teleportation zagrało wiele koncertów, a także organizacja Audiotree, zajmująca się promocją młodych zespołów:

Nie mogę uwierzyć, że to piszę, ale dzisiaj straciliśmy drogiego przyjaciela... Tiger z Morning Teleportation był dla nas inspiracją. Taka wrażliwa, przyjazna i kochająca dusza. Ciężko wyrazić uczucie starty słowami. 

Właśnie usłyszeliśmy wiadomość o Tigerze Merricie z Morning Teleportation. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy z nim spędzić trochę czasu w naszym studiu. Dziękujemy, Tiger. Nigdy cię nie zapomnimy. 

TIger Merritt zmarł 4 kwietnia 2019 roku. Przyczyna śmierci lidera Morning Teleportation nie jest na razie znana. Muzyk miał 31 lat.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.