02.10.2017 22:49

Nie żyje Tom Petty. Muzyk zmarł w wieku 66 lat

Smutną informację jako pierwszy podał amerykański serwis TMZ.com, potwierdziły ją CBS News oraz Reuters.

Nie żyje Tom Petty. Muzyk zmarł w wieku 66 lat
foto: EMG/REX/Shutterstock/East News

Artysta zmarł 2 października 2017 w szpitalu UCLA w Santa Monica po tym, jak dzień wcześniej, w niedzielę, doznał rozległego zawału serca. Został znaleziony nieprzytomny w swoim domu w Malibu i przewieziony na oddział ratunkowy. W klinice został podłączony do respiratora, jednak w poniedziałek wieczorem rodzina potwierdziła śmierć muzyka.

Tom Petty pod koniec września 2017 roku wrócił z trasy koncertowej, którą zorganizował z okazji jubileuszu wraz z zespołem Heartbreakers. Najbliższe zaplanowane koncerty miały się odbyć w październiku 2017.

Muzyk urodził się 20 października 1950 roku. Nie ukończył szkoły średniej i poświęcił się karierze rockmana. Był znany głownie z występów z grupą Tom Petty and the Heartbreakers. W ciągu swojej całej kariery nagrał kilkanaście albumów zarówno solowych, jak i stworzonych ze swoim zespołem. W latach 1986-1987 koncertował z Bobem Dylanem, z którym później założył kapelę Traveling Wilburys. Znaleźli się w niej także George Harrison, Jeff Lynne i Roy Orbison. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News