23.06.2018 10:08

Nie żyje Vinnie Paul. Perkusista Pantery odszedł w wieku 54 lat

Odszedł Vinnie Paul perkusista takich grup jak Pantera, Damageplan i Hellyeah. O śmierci muzyka poinformowali koledzy z zespołu Pantera. 

Vinnie Paul
foto: RALPH DUKE/East News

Smutne wieści dla fanów metalu. Zespół Pantera poinformował na swoim Facebooku, że Vinnie Paul - perkusista grupy odszedł w wieku 54 lat. W poście nie podano szczegółów śmierci muzyka. Członkowie Pantery wyrazili jedynie żal z powodu odejścia przyjaciela. 

"

Odszedł Vincent Paul Abbott znany jako Vinnie Paul. Paul zasłynął grą na perkusji w zespołach Pantera i Hellyeah. Żadne szczegóły nie są na razie znane. Rodzina prosi o szacunek ich prywatności w tym czasie.  "

Vinnie Paul - kim był muzyk?

Vinniego Paula nie trzeba chyba przedstawiać fanom metalu.  Urodził się 11 marca 1964 roku jako Vincent Paul Abbott. Pochodził z Teksasu i wychował się w muzycznej rodzinie. Rodzice Abbota byli muzykami country. W 1981 roku założył wraz z bratem Dimebagiem Darrellem metalową grupę Pantera. Grał w zespole do zakończenia jego działalności, czyli roku 2003. W międzyczasie grał wraz z bratem w country metalowym zespole Rebel Meets Rebel. Po rozpadzie Pantery nie skończył z muzyką i stworzył zespół Damageplan. Band nagrał tylko jedną płytę. W 2004 roku podczas jednego z koncertów doszło do strzelaniny, w której Dimebag Darrell poniósł śmierć. Krótko po tym wydarzeniu Damageplan zakończył działalność. Po tragicznym wydarzeniu powrócił do gry na perkusji. W 2006 roku dołączył do grupy Hellyeah złożonej z gwiazd metalu. W zespole grali również Chad Gray i Greg Tribbett z Mudvayne, Tom Maxwell z Nothingface oraz Bob Zilla z Damageplan. Co ciekawe, w swoim dorobku miał również książkę kucharską.

Vinnie Paul był jednym z muzyków, którzy przejdą do historii metalu. Po ogłoszeniu informacji o śmierci perkusisty tysiące fanów pogrążyło się w żałobie. Nie wiadomo jeszcze, czy zespół Hellyeah będzie kontynuował działalność bez Paula. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Pantera Damageplan Vinnie Paul Rock Meets Classic