01.03.2019 15:55

Nie żyje basista Survivor, autorów hitu "Eye of the Tiger"

Założyciel zespołu Survivor pożegnał na Facebooku zespołu jednego z pierwszych basistów składu. Zmarł muzyk Stephan Ellis. 

Survivor
foto: Survivor Band/Facebook

Basista Stephan Ellis dołączył do grupy Survivor po odejściu Dennisa Keitha Johnsona w 1981 roku. Wówczas ujrzał światło dzienne drugi studyjny album zespołu "Premonition", na którym słychać już Ellisa. Muzyk nagrał z formacją także następne cztery płyty w tym "Eye Of The Tiger" z 1982 roku. Basista został zastąpiony przez Billa Syniara przed nagraniem "Too Hot To Sleep". 1 marca 2019 roku w sieci pojawiła się informacja, że Stephan Ellis nie żyje.

Nie żyje Stephan Ellis, basista Survivor

O śmierci byłego basisty Survivor poinformował na zespołowym Facebooku założyciel formacji Frankie Sullivan. Muzyk pożegnał przyjaciela w obszernym wpisie.

"

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością, ze Stephan Ellis zmarł. Był facetem skoncentrowanym na muzyce, miał szczególny kontakt z fanami i członkami zespołu, bardzo go kochałem.

To, co zapamiętam najwyraźniej to dzień, w którym złożyliśmy "Keep It Right Here". Partia basu zainspirowała mnie do innego grania na gitarze. Partie Stepka będą tak samo zapamiętane, jak jego charakterystyczna niebieska gitara.

Steph zawsze był żądny przygód. Istnieją opowieści z nim w roli głównej, które nie przeszłyby przez dzisiejszą cenzurę. Nauczyliśmy się od siebie wielu rzeczy.

Będę tęsknić za Stephanem, wszyscy będziemy. Przez lata nas rozśmieszał i był bardzo ważny dla naszego zespołu w tamtym czasie. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News