15.10.2019 10:18

Nie żyje basista The Chambers Brothers, George Chambers

12 października 2019 zmarł basista The Chambers Brothers. Muzyk miał 88 lat. 

Basista
foto: shutterstock.com

Grupa The Chambers Brothers to amerykański zespół soulowy najlepiej znany z jedenastominutowego hitu "Time Has Come Today" z 1968 roku. Zespół był częścią fali nowej muzyki, która łączyła amerykańskie tradycje bluesowe i gospel z nowoczesnymi elementami psychodelicznymi i rockowymi. Twórczość formacji była bardzo często używana w ścieżkach dźwiękowych do filmów. 

Nie żyje George Chambers z The Chambers Brothers

12 października 2019 roku zmarł basista The Chambers Brothers, George Chambers. Muzyk miał 88 lat. Rodzina muzyka poinformowała o śmierci Chambersa za pośrednictwem Facebooka.

"

Chcielibyśmy poinformować naszych fanów, przyjaciół i bliskich, że dziś około 5 rano zmarł mój brat George znany jako "Pops". Dziękujemy za wszystkie wspólne lata pełne miłości, pokoju i szczęścia. "

Bracia pochodzący z Missisipi byli członkami chóru w kościele baptystów. Zakończyli działalność, kiedy George został powołany do wojska. W 1954 roku wszyscy osiedlili się w Los Angeles i zaczęli wykonywać gospel i folk w całej Południowej Kalifornii. Popularność zyskali koncertami w Nowym Jorku.

Zobacz też: Lars Ulrich o odwyku Hetfielda. Kiedy znowu zobaczymy Jamesa na scenie? 

Tagi: Rock News