Nie żyje Tim Bogert z Vanilla Fudge. "Był ostatnim z legendarnych basistów lat 60."

14.01.2021 09:55
Znicz Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Zmarł Tim Bogert znany jako basista rockowych grup takich jak Vanilla Fudge i grupy Cactus. Muzyk miał 76 lat.

W wieku 76 lat zmarł Tim Bogert. Fani basisty znają go jako muzyka i założyciela formacji Vanilla Fudge czy Cactus.

Nie żyje Tim Bogert. Był basistą Vanilla Fudge i grupy Cactus

Tim Bogert, a właściwie John Voorhis Bogert III to amerykański basista rockowy popularny w latach 60. i 70. Wiadomość o śmierci muzyka przekazał jego kolega z zespołu Vanilla Fudge, perkusista Carmine Appice.

Dziś zmarł mój prawdziwy przyjaciel Tim Bogert. Był dla mnie jak brat. Przyjaźniliśmy się ponad 50 lat. Był basistą jedynym w swoim rodzaju, zainspirował wielu muzyków na całym świecie. (...) Nikt nie grał jak Tim. Tworzył basowe solówki, które za każdym razem wywoływały u publiki szalone reakcje. Każdego wieczoru grał inne solo. Był ostatnim z legendarnych basistów lat 60.

Tim Bogert zagrał na pięciu pierwszych albumach Vanilla Fudge w latach 1967-1969. Rok później grupa zakończyła swoją działalność. Basista wraz z Appicem połączyli siły i założyli wspólnie z gitarzystą Jimem McCartym oraz wokalistą Rustym Day'em formację Cactus. Grupa przetrwała dwa lata.

Polecamy

Po rozpadzie zespołu Cactus założyciele kapeli zaprosili do projektu Jeffa Becka i stworzyli świetne trio Beck, Bogert & Appice. Trio również nie przetrwało próby czasu, a Bogert zajął się działalnością producencką. W późniejszych latach wydał dwa solowe albumy oraz próbował reaktywować Vanilla Fudge. 

W 1999 roku Bogert trafił do Hollywood Rock Walk Of Fame.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.