05.07.2019 10:03

Nie żyje bliski współpracownik Pete'a Townshenda. Byli przyjaciółmi od 40 lat

Zmarł Alan Rogan, techniczny i przyjaciel Pete'a Townshenda. Przyczyny śmierci muzyka nie ujawniono.

Pete Townshend
foto: Michael Hurcomb/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Alan Rogan przez wiele lat opiekował się gitarami Pete'a Townshenda. Był nie tylko jego bliskim pracownikiem, ale również serdecznym przyjacielem. Niestety muzyk zmarł z niewiadomych przyczyn, o czym poinformował na swoim Instagramie Townshend.

Nie żyje Alan Rogan, techniczny Pete'a Townshenda

Informacja na temat śmierci Alana Rogana pojawiła się między innymi na Facebooku i oficjalnej stronie internetowej The Who

"

Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że zmarł techniczny Pete'a Townshenda, Alan Rogan. Był ważnym i niezwykle szanowanym członkiem załogi The Who oraz naszym bliskim przyjacielem przez ponad 40 lat. Będziemy bardzo za nim tęsknić. "

Również Pete Townshend pożegnał swojego przyjaciela na Instagramie. Muzyk zablokował możliwość komentowania swojego posta, za co przeprosił fanów. 

"

Mój techniczny, wybawca i dobry przyjaciel Alan Rogan nie żyje. Ma wielu przyjaciół oraz cudowną rodzinę, która będzie za nim tęsknić.  "

Przyczyna śmierci Rogana nie została oficjalnie podana. Podejrzewa się, że mężczyzna chorował przez ostatnie miesiące. Przyjaciel Townshenda współpracował też z Aerosmith, Ericiem Claptonem oraz Keithem Richardsem.

Zobacz też: 10 rockmanów, którzy spektakularnie niszczyli gitary 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News