03.01.2019 10:20

Nie żyje była żona Neila Younga. Artystka Pegi Young miała 66 lat

1 stycznia 2019 roku zmarła była żona Neila Younga, wokalistka, gitarzystka i aktywistka, Pegi Young. Chorowała na raka.

Pegi Young
foto: face to face/Reporter

Margaret "Pegi" Young urodziła się 1 grudnia 1952 roku w Kalifornii. Podczas trwania kariery nagrała pięć własnych albumów oraz udzielała się na płytach męża - Neila Younga, z którym jeździła także w trasy koncertowe. Poza działalnością muzyczną Pegi była także zaangażowaną aktywistką. Założyła Bridge School, szkołę zajmującą się kształceniem dzieci z poważnymi zaburzeniami psychicznymi i fizycznymi. Placówkę wsparło wielu znanych artystów jak Metallica, Elvis Costello i Pearl Jam.

Nie żyje Pegi Young, była żona Neila Younga

1 stycznia 2019 roku po walce z rakiem, w rodzinnej Kalifornii zmarła Pegi Young. Artystka miała 66 lat. Na Facebooku artystki pojawił się smutny wpis, który zapewnił fanów, że wokalistka odeszła w spokoju otoczona bliskimi.

"

Z wielkim smutkiem potwierdzamy, że 1 stycznia 2019 roku po walce z rakiem odeszła Pegi Young - matka, babcia, siostra, ciocia, muzyk, aktywistka i współzałożycielka Bridge School. Zmarła w otoczeniu przyjaciół i rodziny w Kalifornii. Prosimy o uszanowanie prywatności jej bliskich w tym trudnym dla nich czasie. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Neil Young