15.11.2015 09:26

Nie żyje członek ekipy Eagles Of Death Metal

Nie wszystkim związanym z zespołem udało się przeżyć paryski zamach z 13 listopada 2015 roku – śmierć poniósł jeden z członków ekipy koncertowej Eagles Of Death Metal.

Nie żyje członek ekipy Eagles Of Death Metal
foto: instagram.com/officerpatrickcarney/

W zamachu terrorystycznym w klubie „Bataclan”, do którego doszło w Paryżu 13 listopada 2015 roku podczas koncertu zespołu Eagles Of Death Metal śmierć poniosło 118 osób. Początkowo grupa informowała, że nikomu związanemu z nią nic się nie stało, jednak niestety nie jest to prawda.

Jedną z osób, która poniosła śmierć z rąk terrorystów jest Brytyjczyk Nick Alexander. 36-letni mężczyzna pracował przy organizacji koncertu Eagles Of Death Metal - zajmował się sprzedażą pamiątek. O śmierci poinformowała jego rodzina:

"

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że nasz kochany Nick stracił życie w Bataclan. Był nie tylko naszym bratem, synem i wujkiem – był najlepszym przyjacielem nas wszystkich, hojnym, zabawnym i lojalnym. Nick zginął, wykonując pracę, którą kochał i wiemy, jak bardzo był ceniony przez swoich przyjaciół na całym świecie. Dziękujemy za Wasze myśli i wyrazy szacunku dla naszej rodziny w tym trudnym czasie. Pokój z Wami. "

Nick Alexander pracował nie tylko z Eagles Of Death Metal. Sprzedawał również pamiątki innych rockowych zespołów, do których można zaliczyć Sum 41, Panic! At The Disco, Alice In Chains oraz The Black Keys. Wyrazy ubolewania wysyłają za pomocą Twittera muzycy, który mieli okazję współpracować z Brytyjczykiem, między innymi gitarzysta Joe Trohman z Fall Out Boy:

"

Właśnie się dowiedziałem, że Nick Alexander był jednym z zamordowanych w Paryżu. Wspaniały człowiek, jestem przerażony. "

Patrick Carney z The Black Keys napisał na swoim Instagramie:

"

Moje myśli są ze wszystkimi, których dotknęły zamachy w Paryżu. Miałem kilkoro przyjaciół w Bataclan. Jednym z nich był Nick Alexander, wczoraj został zabity. Pracował z nami podczas tras koncertowych w Europie i był jednym z najlepszych ludzi, jakich znaliśmy. Wysyłam miłość do wszystkich, którzy go znali – zwłaszcza do jego rodziny.  "

Partnerka Nicka Alexandra stwierdziła, że zawsze będzie miłością jej życia: 

Praktycznie cały rockowy świat zareagował na paryskie zamachy - niektóre zespoły, jak Foo Fighters i U2 odwołały swoje występy.

Michał Miernik
Tagi: Rock News Eagles of Death Metal