16.09.2019 08:54

Nie żyje frontman The Cars, twórca hitu "My Best Friend's Girl"

Ric Ocasek, frontman słynnego zespołu The Cars, zmarł 15 września 2019 roku. Wokalista stworzył takie piosenki jak "My Best Friend's Girl" czy "Drive".

Ric Ocasek nie żyje
fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/EAST NEWS

The Cars to popularny zespół, który powstał w 1976 roku w Bostonie. Wszystko zaczęło się od spotkania Rica Ocaska z Benjaminem Orrem. Mężczyźni postanowili założyć zespół. Muzycy nazwali swoją kapelę Cap'n'Swing, która w 1976 roku przekształciła się w The Cars. 6 czerwca 1978 roku grupa wydała debiutancką płytę "The Cars". Na krążku znalazł się utwór "Moving In Stereo", który często był wykorzystywany w serialach i filmach.

Nie żyje frontman The Cars, twórca hitu "My Best Friend's Girl"

15 września 2019 roku policja została wezwana do jednego z domów w Nowym Jorku, w którym leżał nieprzytomny mężczyzna. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili zgon. Później okazało się, że tym mężczyzną jest właśnie Ric Ocasek, frontman The Cars. Nie wiadomo, co było przyczyną zgonu.

Stranger Things 3
Stranger Things 3
Przeczytaj także Soundtrack z 3. sezonu "Stranger Things" jest już dostępny. Znajdziecie na nim The Who, Cars i Foreigner

Ric Ocasek urodził się w 1943 roku. Poza działalnością w The Cars, muzyk robił również solową karierę. W 1982 roku wydał debiutancki album "Beatitude". Kolejne wydawnictwo ukazało się dopiero w 2005 roku. Artysta próbował również swoich sił w produkcji. Ric pracował z takimi zespołami jak Weezer, No Doubt, Bad Religion czy Bad Brains.

Zobacz także: The Who opublikował singiel i zdradził datę wydania nowej płyty

Tagi: Rock News