02.05.2019 10:18

Nie żyje gitarzysta Level 42. Autor hitu "Lessons In Love"

30 kwietnia 2019 roku Rowland Gould został znaleziony martwy w swoim domu. 64-letniego artystę pożegnał przyjaciel z zespołu, Mark King.

Rowland Gould
foto: kadr z wideo

Brytyjska grupa Level 42 powstała w 1979 roku z inicjatywy braci - Phila i Rowlanda Gouldów. Jej nazwa pochodzi od znanej powieści science fiction "Autostopem przez Galaktykę". Muzycy wykonują mieszankę rocka, funku. popu i R&B, a ich największym przebojem jest, skomponowany przez Rowlanda Goulda utwór "Lessons in Love". Niestety wieloletni gitarzysta zespołu nie będzie miał już szansy powtórzyć swojego kompozytorskiego sukcesu.

Nie żyje Rowland Gould, gitarzysta Level 42

Rowland Gould znany jako Boon został znaleziony przez policję 30 kwietnia 2019 roku w swoim domu. Jak potwierdził jego przyjaciel, wokalista grupy Level 42, Mark King - gitarzysta zmarł w wieku 64 lat. King opublikował oficjalne oświadczenie w związku z tragicznym wydarzeniem na Facebooku grupy:

"

Jest mi niezwykle ciężko poinformować was o śmierci mojego drogiego przyjaciela i brata Boona Goulda. Policja z Dorset przekazała nam, że został znaleziony martwy w swoim domu we wtorek rano. Jesteś teraz spokojny Boon, nigdy więcej nie będziesz musiał cierpieć. Dziękujemy ci za wszystko. "

Grupa Level 42 nie poinformowała fanów o dalszych losach formacji. Do tej pory zespół działał od 1979 roku z 7-letnią przerwą od 1994 do 2001 roku. Muzycy mają na koncie 11 albumów studyjnych.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News