02.07.2019 15:11

Nie żyje gitarzysta legendarnego Quicksilver Messenger Service. Miał 72 lata

Nie żyje Gary Duncan, gitarzysta i wokalista rockowego zespołu Quicksilver Messenger Service. Mężczyzna zmarł 29 czerwca 2019 roku w wieku 72 lat. Przyczyną śmierci był nagły udar.

Gary Duncan
foto: kadr z wideo

Według doniesień Ultimate Classic Rock, Gary Duncan zmarł 29 czerwca 2019 roku po zapadnięciu w śpiączkę wywołaną przez udar. Muzyk stracił życie w Woodland, w stanie Kalifornia. Legendarny muzyk występował z m.in. The Brogues oraz wspomnianym zespołem Quicksilver Messenger Service.

Nie żyje muzyk legendarnego Quicksilver Messenger Service

Duncan urodził się w 1946 roku w San Diego pod nazwiskiem Gary Grubb. Na początku kariery występował w zespole The Ratz. Razem z nimi grał jako support takich legend, jak Byrds, czy The Rolling Stones. Kilka lat później dołączył do The Brogues, z którymi nagrał 3 single, w tym jeden, który po latach okazał się być klasykiem - chodzi o "I Ain't No Miracle Worker", którego możecie posłuchać w wideo poniżej:

Następnie wraz z perkusistą The Brogues Gregiem Elmorem dołączył do Quicksilver Messenger Service w 1965 roku. Grupa przyjaźniła się z wieloma innymi wielkimi zespołami tamtych czasów, wśród których były m.in. Grateful Dead i Jefferson Airplane. Wielu fanów uważa, że to właśnie QMS miał ogromny wpływ na psychodelicznego rocka z San Francisco.

Na temat śmierci Duncana wypowiedział się jeden z legendarnych członków społeczności San Francisco, Proffesor Poster:

"

Z wielkim smutkiem muszę wam przekazać informację o śmierci Gary'ego Duncana, jednego z najlepszych gitarzystów i muzyków z okolic San Francisco, którzy byli ty od początku. Kiedyś grał z The Brogues, a następnie z Quicksilver Messenger Service, gdzie jego gra z Johnem Cipollinem była fantastyczna i ugruntowała brzmienie San Francisco. Spoczywaj w pokoju, wielki muzyku. Zostaniesz zapamiętany przez wszystkie osoby, które widziały i słyszały na przestrzeni wielu lat. "

Gary Duncan zmarł 29 czerwca 2019 roku w wieku 72 lat. Mężczyzna przed śmiercią zapadł w śpiączkę spowodowaną udarem. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News