04.02.2019 11:15

Nie żyje gitarzysta punkowego Gorilla Biscuits. Miał 52 lata

Zmarł znany grafik i gitarzysta nowojorskiego zespołu Gorilla Biscuits, Alex Brown. Miał tętniaka.

Alex Brown
foto: Facebook/Revelation Records /Fred Hammer

Grupa Gorilla Biscuits powstała w 1987 roku, chwilę później wydała swoją pierwszą EP-Kę. Wtedy do formacji dołączył gitarzysta Alex Brown. Zespół rozpadł się w 1991 roku, jednak w późniejszym czasie muzycy wielokrotnie spotykali się i koncertowali. Jeden z muzyków z hardcorepunkowej grupy - Anthony "Civ" Civarelli zamieścił w internecie smutną wiadomość o śmierci kolegi z kapeli.  

Nie żyje Alex Brown, gitarzysta Gorilla Biscuits

Brown urodził się w 1966 roku i studiował sztukę w Nowym Jorku. Już jako student interesował się muzyką, założył znaną hardcore'ową wytwórnię oraz fanzine "Schism". Poza działalnością muzyczną Alex Brown był także znanym malarzem. Miał na koncie wystawy w galeriach takich jak Feature Inc. w Nowym Jorku, Min Min w Tokio, Blondeau Fine Art Service w Genewie i Twig Gallery w Brukseli. Artysta zmarł w wieku 52 lat na tętniaka. Alexa Browna pożegnał na swoim Instagramie jego kolega z zespołu, Anthony Civarelli.

"

Świat stracił w tym tygodniu syna, brata, wuja, artystę, muzyka i kochającego przyjaciela. Straciłem kolegę z zespołu i kumpla, z którym przyjaźniłem się ponad 30 lat. Kawałek mojego serca umarł razem z nim. Wszystko co teraz mogę zrobić, to wspominać te wszystkie zabawy, koncerty, posiłki, loty, wycieczki, które razem odbyliśmy. Nigdy nie będzie już na świecie kogoś takiego jak Alex Brown. "

Pogrzeb artysty odbędzie się w najbliższych dniach w jego rodzinnych okolicach.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News