28.10.2019 10:16

Nie żyje gitarzysta rockowego Little Feat, Paul Barrere

W wieku 71 lat zmarł gitarzysta Little Feat, Paul Barrere. Muzyk przez lata walczył z rakiem wątroby.

Nie żyje gitarzysta rockowego Little Feat, Paul Barrere
foto: Carl Lender/Flickr/CC BY 2.0

Paul Barrere dołączył do zespołu Little Feat w 1972 roku. Gitarzysta specjalizował się w różnych stylach muzycznych takich jak swing, blues, rock czy jazz. Muzyk nagrywał i koncertował także w duecie z Fredem Tackettem oraz Bobem Dylanem. Najbardziej znanym dziełami muzyka były utwory "Skin It Back”, "Feats Don't Fail Me Now", "All That You Dream” czy „Time Loves a Hero”.

Nie żyje Paul Barrere, gitarzysta Little Feat

Paul Barrere zmarł 26 października 2019 roku. Przyczyna śmierci muzyka nie została podana do publicznej informacji, jednak gitarzysta przez lata zmagał się z chorobami wątroby. W 1994 roku Barrere zachorował na zapalenie wątroby typu C, w 2015 roku zdiagnozowano u niego raka. 

Grupa Little Feat pożegnała swojego przyjaciela wpisem na Facebooku:

"

Z wielkim smutkiem informujemy, że odszedł nasz brat i gitarzysta Paul Barrere. Prosimy o modlitwy i dobre słowa dla jego żony Pam oraz dzieci i fanów, którzy również byli dla niego jak rodzina.

Paul musiał opuścić naszą obecną trasę i zająć się dalszym leczeniem wątroby. Obiecał, że będzie postępował z zaleceniami lekarza, żeby jak najszybciej wrócić do formy i spotkać się z zespołem na Jamajce w styczniu 2020 roku.

Paul, płyn do następnego miejsca w swojej podróży, zawsze będziemy cię kochać za poświęcenie swojego życia muzyce. Jesteśmy ci wdzięczni za wspólny czas. "

Zobacz też: Guns N' Roses zagrał "Dead Horse" pierwszy raz od 26 lat [WIDEO] 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News