31.12.2019 09:55

Nie żyje Neil Innes z grupy Monty Python. Miał 75 lat

To właśnie Neil Innes jest odpowiedzialny piosenki z produkcji "Monty Python i Święty Graal". Jaka jest przyczyna jego śmierci?

Monty Python
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Neil Innes, autor piosenek związany m.in. z grupą Monty Pythona, zmarł z przyczyn naturalnych 29 grudnia 2019 późnym wieczorem. Brytyjski komik i muzyk miał 75 lat.

Nie żyje Neil Innes z grupy Monty Python. Miał 75 lat

Jak podaje PAP, o śmierci artysty poinformował 30 grudnia 2019 jego agent Nigel Morton. Rodzina w oświadczeniu wyznała, że odejście Innesa było niespodziewane:

"

Z głębokim żalem i w smutku musimy ogłosić, że 29 grudnia 2019 roku zmarł Neil James Innes. "

Neil Innes zasłynął jako członek popularnego w latach 60. zespołu The Bonzo Dog Doo-Dah Band, był współautorem jego przebojów, m.in. "I'm the Urban Spaceman" i "Death Cab for Cutie".

Natomiast w połowie lat 70. związał się z grupą Monty Pythona i napisał utwory do "Monty Pythona i Świętego Graala" z 1975 roku. Wystąpił w tym filmie m.in. jako minstrel Sir Robina, którego grał Eric Idle. Można go było też oglądać w "Żywocie Briana" Monty Pythona z 1979 roku i "Jabberwocky" (należącego do grupy Monty Pythona) Terry'ego Gilliama w 1977 roku. Bywał nazywany "siódmym Pythonem".

Ściśle współpracował z Idle'em. W latach 1975-1976 współtworzył z nim program komediowy "Rutland Weekend Television", a w 1978 r. premierę miał ich film "All You Need Is Cash" (znany również jako "The Rutles"). Innes i Idle zagrali w nim jedne z głównych ról - parodie Johna Lennona i Paula McCartneya. Innes napisał do tego obrazu w sumie 21 piosenek w stylu The Beatles.

Tagi: Rock News