22.02.2019 10:03

Nie żyje jeden z członków The Monkees, amerykańskich Beatlesów

W czwartek 21 lutego 2019 roku zmarł basista, gitarzysta, klawiszowiec i wokalista rockowego The Monkees. Miał 77 lat. 

Peter Tork
foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Grupa The Monkees powstała w 1966 roku w Los Angeles. Zespół występował dla amerykańskiej telewizji NBC w show emitowanym w latach 1966−1968. Muzykom udało się zagrać w towarzystwie Jimiego Hendrixa i The Experience. Jeden z jego członków, multiinstrumentalista i wokalista Peter Tork zmarł 21 lutego 2019 roku.

Nie żyje Peter Tork z The Monkees 

Wiadomość o śmierci muzyka została potwierdzona na oficjalnym Facebooku Petera Torka. Artysta był członkiem rockowego The Monkees, nazywanego w połowie lat 60. amerykańską odpowiedzią na Beatlesów. Przyczyną śmierci Petera był najprawdopodobniej rak jamy ustnej. Mężczyzna walczył z chorobą od 2009 roku. Współpracownicy Petera opublikowali smutny post w dzień śmierci muzyka:

"

Z ciężkimi, złamanymi sercami dzielimy się tą druzgocącą wiadomością. Nasz przyjaciel, mentor, nauczyciel i niesamowity człowiek, Peter Tork odszedł z tego świata. Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności przyjaciół i rodziny Petera.

Chcemy podziękować każdemu z Was za miłość, poświęcenie i wsparcie naszego "szefa". Posiadanie takich fanów wiele dla nas wszystkich znaczyło. Peter był niezwykle wdzięczny za to, że może z radością grać muzykę i widzieć, że ktoś lubi to, co ma do przekazania. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News