03.01.2019 11:49

Nie żyje klawiszowiec Capitan Daryl Dragon. Grał między innymi z The Beach Boys

Muzyk Capitan Daryl Dragon znany z duetu Captain & Tennille zmarł z powodu niewydolności nerek w wieku 76 lat. 

Nie żyje klawiszowiec Capitan Daryl Dragon. Grał między innymi z The Beach Boys
foto: ETHAN MILLER/Getty AFP/East News

Daryl Dragon od lat znany pod pseudonimem Capitan, ze względu na swój marynarski wizerunek sceniczny, przez lata grał w muzycznym duecie ze swoją żoną Toni. The Captain & Tennille to projekt soft rockowy z lat 70., który przetrwał aż do 2013 roku. Rok później małżeństwo się rozpadło. W latach 1967 -1972 Dragon grał na klawiszach podczas koncertów The Beach Boys. To właśnie członek zespołu, Mike Love wymyślił mu pseudonim "Kapitan" ze względu na czapkę, którą ciągle nosił. 

Nie żyje klawiszowiec Capitan Daryl Dragon

Kapitan Daryl Dragon zmarł 2 stycznia 2019 roku z powodu niewydolności nerek. Muzyk miał 76 lat. Jak czytamy na portalu billboard.com, była żona artysty Toni Tennille spędziła z nim ostatnie chwile i pożegnała wieloletniego partnera wzruszającymi słowami.

"

Był znakomitym muzykiem otoczonym wieloma przyjaciółmi, którzy go kochali. Czas, który z nim spędziłam, był najbardziej twórczym w moim życiu.  "

Dragon pochodził z muzycznej rodziny. Jego ojciec był wielokrotnie nagradzanym kompozytorem i dyrygentem, a jego matka piosenkarką. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News