29.03.2019 10:39

Nie żyje menadżer The Beatles. Miał 87 lat

Joe Flannery znany jako "Sekretny Beatles" zmarł w swoim domu na przedmieściach Liverpoolu. Przez lata nazywano go "Sekretnym Beatlesem".

Joe Flannery
foto: Twitter/Cavern Club ‏

Flannery urodził się w 1931 roku, a w latach 1962-1963 pełnił rolę tour menadżera grupy The Beatles. Ze względu na swoje zaangażowanie i wkład w rozwój zespołu był nazywany "Sekretnym Beatlesem", który stał za wieloma ich występami i pierwszymi sukcesami.

Nie żyje Joe Flannery "Sekretny Beatles"

Joe Flannery zmarł w swoim domu na przedmieściach Liverpoolu w Aigburth. Smutne oświadczenie dla NME wydał jego siostrzeniec Norman Meek:

"

Przez ostatni miesiąc Joe nie czuł się dobrze, jednak nadal planował przyszłość. "

Mężczyznę pożegnał na Twitterze między innymi The Cavern Club:

"

Jesteśmy głęboko zasmuceni słysząc o śmierci Joe Flannery'ego, wieloletniego przyjaciela i współpracownika Briana Epsteina i przyjaciela Cavern Clubu. Wszyscy, którzy spotykaliśmy go tutaj przez lata będziemy tęsknić, a on na zawsze pozostanie naszą rodziną. "

Wyrazy smutku wyraził też burmistrz Liverpoolu, Joe Anderson:

"

Smutno słyszeć, że Joe odszedł. To prawdziwy dżentelmen, bardzo wpływowy jeśli chodzi o scenę muzyczną w Liverpoolu. Był kronikarzem Beatlesów i ambasadorem naszego miasta. Żył i oddychał zarówno nim jak i muzyką. Spoczywaj w pokoju. "

Flannery od końcówki lat 50. pozostał zaangażowany w rozwój lokalnej sceny muzycznej.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Beatles