12.03.2019 10:27

Nie żyje perkusista Hal Blaine. Współpracował z Sinatrą, The Beach Boys i Lennonem

W poniedziałek 11 marca 2019 roku w wieku 90 lat zmarł perkusista Hal Blaine. Artysta grał z Frankiem Sinatrą, Johnem Lennonem i grupą The Beach Boys.

Hal Blaine
foto: kadr z wideo/News Chanel 14

Hal Blaine urodził się w 1929 roku w Massachusetts. Perkusista w 2000 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hal of Fame. 7 lat później magazyn "Stylus" umieścił artystę na 43. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych. Przez lata grania współpracował z gwiazdami takimi jak The Beach Boys, Frank Sinatra, John Lennon, Elvis Presley, Mamas and Papas, Cher i Barbra Streisand.

Nie żyje perkusista Hal Blaine

11 marca 2019 roku w wieku 90 lat zmarł Hal Blaine. Mężczyzna odszedł z przyczyn naturalnych w swoim domu w Palm Desert w Kalifornii. Smutną wiadomość o śmierci muzyka przekazał The Associated Press jego zięć, Andy Johnson.

Swojego wieloletniego przyjaciela pożegnał za pośrednictwem Twittera Brian Wilson z The Beach Boys:

"

Jestem naprawdę smutny, nie wiem, co powiedzieć. Hal był wspaniałym muzykiem i przyjacielem, trudno to wyrazić słowami. Nauczył mnie wiele i miał swój duży wkład w nasz sukces. Był największym perkusistą w historii. Śmialiśmy się razem tak dużo. Kocham Cię. Brian. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News