01.03.2019 09:56

Nie żyje perkusista grupy The Who. Miał 89 lat

27 lutego 2019 roku zmarł pierwszy perkusista formacji The Who. Doug Sandom dożył swoich 89 urodzin. 

The Who
foto: Wikipedia

Doug Sandom urodził się 26 lutego 1930 roku w Wielkiej Brytanii. W 1962 roku został zatrudniony przez Rogera Daltrey'a, Pete'a Townshenda i Johna Entwistle'a w zespole The Detours, która później ewoluowała w znane fanom rocka The Who. Perkusista był pierwszym bębniarzem grupy, zanim muzycy poznali Keitha Moona. Niestety w chwili dołączania do zespołu był znacznie starszy od kolegów z kapeli. Producent z wytwórni Fontana Records zasugerował muzykom zmiany w składzie, na które się zgodzili.

Nie żyje Doug Sandom, perkusista The Who 

Zastąpienie Sandoma Moonem w 1964 roku wywołało konflikt między perkusistą, a resztą zespołu. Jednak muzycy w późniejszych latach wyjaśnili sobie nieporozumienia i zawarli rozejm. 27 lutego 2019 roku, dzień po swoich urodzinach Doug Sandom zmarł w wieku 89 lat, a Pete Townshend pożegnał wieloletniego przyjaciela wzruszającym wpisem na oficjalnej stronie internetowej zespołu. 

"

Dowiedziałem się od syna Douga o jego śmierci. Jeśli czytaliście moją książkę "Who I Am" to wiecie, jak ważny był dla mnie Doug i jak trudno było mi go zastąpić Keithem Moonem w zespole. Był z zawodu murarzem, ale też świetnym perkusistą. Niestety nasza pierwsza wytwórnia uznała, że jest dla nas za stary. To właśnie jego wiek i doświadczenie uczyniło go tak ważnym w moim życiu. Nigdy nie drwił z moich aspiracji jak wielu rówieśników. Motywował mnie. Potrzebował chwili, żeby wybaczyć nam te sytuację, ale gdy to zrobił zostaliśmy znowu przyjaciółmi. Chciał zobaczyć nas na Wembley w tym roku, niestety już nie będzie nam dane się spotkać.

Pete. "

Żaden materiał z Sandomem na perkusji The Who nie został wydany. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Who