Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat
01.08.2020 11:15
Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat Fot. materiały prasowe Pink Floyd

W wieku 76 lat odszedł brytyjski reżyser, Alan Parker. O jego śmierci poinformowała rodzina.

Alan Parker reżyserował bardzo różne gatunki - musicale, komedie, thrillery, dramaty fabularne oraz horrory. To właśnie on był odpowiedzialny za legendarny film "The Wall" z Bobem Geldofem oparty na albumie Pink Floyd o tym samym tytule. Jak na razie nie znana jest przyczyna jego śmierci. 

Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat

Alan Parker urodził się w 1944 roku w Londynie i rozpoczął swoją karierę w reklamie. W 1975 wyreżyserował dla BBC filmową produkcję "The Evacuees" nagrodzoną statuetką BAFTA. Rok później wyreżyserował "Bugsy Malone", następnie "Midnight Express", "Sława" czy "The Wall" w 1982 roku.

Reżyser odpowiada również za takie słynne produkcje, jak "Ptasiek" z Nicholasem Cagem, "Harry Angel", "Missipi w ogniu", "The Commitments". Wielki sukces komercyjny odniósł wyreżyserowany przez niego musical "Evita", w którym wystąpiła Madonna. W swojej karierze otrzymał 2 nominacje do Oscarów oraz Złotą Palmę w Cannes. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.