Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat

01.08.2020 11:15
Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat Fot. materiały prasowe Pink Floyd

W wieku 76 lat odszedł brytyjski reżyser, Alan Parker. O jego śmierci poinformowała rodzina.

Alan Parker reżyserował bardzo różne gatunki - musicale, komedie, thrillery, dramaty fabularne oraz horrory. To właśnie on był odpowiedzialny za legendarny film "The Wall" z Bobem Geldofem oparty na albumie Pink Floyd o tym samym tytule. Jak na razie nie znana jest przyczyna jego śmierci. 

Nie żyje reżyser "Pink Floyd: The Wall" i "Evity". Alan Parker miał 76 lat

Alan Parker urodził się w 1944 roku w Londynie i rozpoczął swoją karierę w reklamie. W 1975 wyreżyserował dla BBC filmową produkcję "The Evacuees" nagrodzoną statuetką BAFTA. Rok później wyreżyserował "Bugsy Malone", następnie "Midnight Express", "Sława" czy "The Wall" w 1982 roku.

Reżyser odpowiada również za takie słynne produkcje, jak "Ptasiek" z Nicholasem Cagem, "Harry Angel", "Missipi w ogniu", "The Commitments". Wielki sukces komercyjny odniósł wyreżyserowany przez niego musical "Evita", w którym wystąpiła Madonna. W swojej karierze otrzymał 2 nominacje do Oscarów oraz Złotą Palmę w Cannes. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.