Nie żyje perkusistka The Honeycombs. Honey Lantree miała 75 lat

05.01.2019 14:18
Nie żyje perkusistka The Honeycombs. Honey Lantree miała 75 lat Fot. kadr z wideo

Członkini The Honeycombs odeszła w wieku 75 lat. Na zawsze zostanie zapamiętana jako niesamowita perkusistka.

Anne Lantree była jedną z nielicznych kobiet, które w latach 60. zdecydowały się grać na perkusji. Kobieta zasłynęła występując w rock'n'rollowej kapeli The Honeycombs. Perkusistka zmarła 23 grudnia 2018 we wsi Great Bardfield w hrabstwie Essex w wieku 75 lat. Jej syn Matthew Coxall poinformował, że kobieta miała raka piersi.

Nie żyje słynna perkusistka z lat 60.

Kobieta pracowała w salonie fryzjerskim i przypadek sprawił, że zaczęła grać na perkusji. Właścicielem salonu był Martin Murray, który udzielał się w amatorskiej grupie rock'n'rollowej The Sheratons i z kapeli odszedł akurat perkusista. W sali prób zespołu stał zestaw perkusyjny, a w tym samym pomieszczeniu Anne Lantree uczyła się gry na gitarze. Kobieta zdecydowała się pograć na bębnach i okazało się, że ma do tego talent i dołączyła do zespołu Murraya. The Sheratons zmienił nazwę na The Honeycombs, a perkusistkę nazywano Honey Lantree. Zespół wydał debiutancki album w 1964 roku. 

Wielkim hitem stał się utwór "Have I The Right", który wskoczył na 1. pozycję na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, zaś w USA zajął 5. pozycję.

Zespół The Honeycombs rozpadł się w 1967 roku i Anne Lantree musiała wrócić do normalnego życia oraz pracy w salonie fryzjerskim. Na początku lat 80. znowu zaczęła grać na perkusji w różnych odsłonach The Honeycombs. Przestała występować w 2005 roku. Fani na zawsze zapamiętają ją jako nowoczesną kobietę, która hipnotyzowała publiczność swoją grą na perkusji.

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.