21.11.2019 11:48

Nie żyje rockowy wokalista, autor imprezowego hymnu lat 90. "Home For a Rest"

Zmarł John Mann, folk-rockowy wokalista znany z działalności w Spirit of the West. Muzyk miał 57 lat.

John Mann
foto: kadr z wideo

John Mann to kanadyjski wokalista folk-rockowy, który przez lata grał w legendarnej grupie Spirit of The West. Muzycy zasłynęli imprezowym hitem "Home For a Rest” na początku lat 90. Artysta zmarł w wieku 57 lat 20 listopada 2019 roku.

7 lat temu, kiedy Mann kończył 50 lat, zdiagnozowano u niego nieuleczalne zaburzenie mózgu. Rozwoju Alzheimera nie dało się powstrzymać. W 2015 roku grupa Spirit of The West zagrała koncerty pożegnalne, z których nagrano materiał wyemitowany na kanale HBO w Kanadzie.

Nie żyje John Mann z Spirit of the West

Formacja Spirit of The West opublikowała smutne wieści dotyczące kolegi z zespołu w oficjalnych oświadczeniu:

"

John Mann był świetnym wykonawcą muzycznym, aktorem - na scenie, w filmach i telewizji, znanym na całym świecie tekściarzem. Był też aktywistą, działaczem charytatywnym dla wielu wartościowych organizacji. Jego dorobek przetrwa jeszcze lata po jego odejściu.

Kariera Johna trwała prawie 40 lat, objęła wiele ról filmowych, teatralnych. Mann był też głównym wokalistą Spirit of the West, to człowiek niezwykłej odwagi, lojalny, kochany przyjaciel i dżentelmen z kreatywną duszą, pełen entuzjazmu. "

Fani zespołu po tym jak dowiedzieli się o kłopotach zdrowotnych Manna postanowili zebrać pieniądze na jego opiekę zdrowotną. Fundusze zostały przeznaczone między innymi na wypróbowanie u muzyka eksperymentalnej terapii na komórkach macierzystych w Meksyku w 2016 roku.

Zobacz też: Eddie Van Halen walczy z rakiem. Muzyk trafił do szpitala