20.09.2019 12:13

Nie żyje rockowy wokalista znany między innymi z grup TNT i Shy

Zmarł wokalista Tony Mills. Muzyk grał w rockowych formacjach takich jak TNT czy Shy. Miał 57 lat. 

Tony Mills
foto: kadr z wideo/Tony Mills

Wokalista Tony Mills dołączył do rockowej grupy Shy w 1983 roku. Zespołowi udało się zagrać przed wykonawcami takimi jak Bon Jovi, Meat Loaf, Twisted Sister, UFO czy Gary Moore. W 2006 roku dołączył do norweskiej formacji TNT, z którą wydał płyty "The New Territory", "Atlantis" i "A Farewell to Arms". W 2013 roku opuścił skład, żeby skupić się na swojej solowej karierze. Jego ostatnią płytą był album "Beyond the Law".

Nie żyje Tony Mills z TNT i Shy

Anthony Paul Mills w wieku 57 lat zmarł 18 września 2019 roku. Muzyk cierpiał na raka trzustki. O śmierci wokalisty poinformowała jego żona za pośrednictwem Facebooka.

"

Ze złamanym sercem informuję, że zmarł mój kochany mąż i najlepszy przyjaciel Tony Mills. W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u niego nieuleczalnego raka trzustki. Żył pełnia życia do ostatnich chwil w moich ramionach. Chciał żyć, ale nie bał się śmierci.

Ostatnie lato było jego najszczęśliwszym okresem w życiu i codziennie krzyczał, ze przeżył kolejny fantastyczny dzień. Wieczorem przed śmiercią wyszeptał do mnie, że miał dobre życie, tylko trochę wkurzył się popsutym motocyklem. "

Para mieszkała w ostatnich chwilach muzyka mieszkała w Tjøme na południu Norwegii.

Wokalistę pożegnał także muzyk Jeff Scott Soto, który współpracował z Yngwie Malmsteenem, Journey, Sons Of Apollo czy Trans-Siberian Orchestra. Napisał na Instagramie:

"

Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie wcześniej niż później. Przez lata wymienialiśmy krótkie wiadomości, żałuję, że nie rozmawialiśmy częściej. Ale to było dla nas typowe, zawsze byliśmy zajęci z wielu powodów. Jednak i tak będę za nim tęsknić. "

Zobacz też: Whitney Houston ruszy w trasę po Europie jako hologram 

Tagi: Rock News