02.05.2019 11:56

Nie żyje twórca plotki, że Paul McCartney nie żyje

1 maja 2019 roku pojawiła się informacja o śmierci Russa Gibba. Mężczyzna był radiowym DJ-em i stał za rozpowszechnieniem teorii o śmierci Paula McCartneya.

Russ Gibb
foto: kadr z wideo

Plotka o śmierci jednego z Beatlesów, Paula McCartneya pojawiła się po raz pierwszy w prasie w roku 1969. Być może ta absurdalna informacja zniknęłaby w morzu innych pomówień gdyby nie DJ radiowy Russ Gibb, który powtórzył informację na antenie jednej z rozgłośni miesiąc później. Gibb otrzymał telefon od niejakiego Toma, który z przekonaniem przekazał mu informację o śmierci McCartneya. Mężczyzna zasugerował również radiowcowi wyemitowanie piosenki "Revolution 9" od tyłu. Wówczas DJ i jego słuchacze usłyszeli słowa "Turn me on, dead man", które miały potwierdzać teorię.

Od czasów pamiętnej audycji plotka urosła do rozmiarów legendy. Słuchacze Beatlesów doszukiwali się znaków i przesłanek dotyczących śmierci McCartneya na każdym kroku. Do dziś istnieje grupa ludzi, która wierzy, że Paul McCartney, którego aktualnie widzimy na koncertach to sobowtór muzyka. Po latach spędzonych w radiu, uważany za twórcę teorii spiskowej o McCartneyu, Russ Gibb zmarł.

Paul McCartney w Krakowie 2018
Paul McCartney w Krakowie 2018
Przeczytaj także Paul McCartney zagrał w Krakowie [GALERIA]

Nie żyje Russ Gibb, radiowy DJ stojący za plotką o śmierci McCartneya

Russ Gibb wpisał się w historię rocka nie tylko rozpowszechniając najtrwalszą teorię spiskową na świecie, ale również prowadząc Grande Ballroom w Detroit. W klubie w latach 60. i 70. zagrały rockowe legendy takie jak Led Zeppelin, The Who, Janis Joplin czy Grateful Dead. Kiedy wiadomość o śmierci Gibba obiegła sieć, Wayne Kramer, gitarzysta MC5 pożegnał mężczyznę na swoim Twitterze:

"

Mój stary, dobry przyjaciel Russ Gibb opuścił ziemię. Będzie go bardzo brakowało. Był jedyny w swoim rodzaju. "

Russ Gibb podkreślał w wywiadach, że nie spodziewał się takiej reakcji na absurdalną plotkę. Opowiadał, że telefony podczas jego audycji nie przestawały dzwonić, a ludzie szukali potwierdzenia teorii przez wiele lat. Zjawisko było tak silne, że mężczyzna przyznał, iż przez chwilę wydawało mu się, że legenda może być prawdą

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Paul McCartney