Nie żyje twórca plotki, że Paul McCartney nie żyje

Joanna Chojnacka
02.05.2019 11:56
Nie żyje twórca plotki, że Paul McCartney nie żyje Fot. kadr z wideo

1 maja 2019 roku pojawiła się informacja o śmierci Russa Gibba. Mężczyzna był radiowym DJ-em i stał za rozpowszechnieniem teorii o śmierci Paula McCartneya.

Plotka o śmierci jednego z Beatlesów, Paula McCartneya pojawiła się po raz pierwszy w prasie w roku 1969. Być może ta absurdalna informacja zniknęłaby w morzu innych pomówień gdyby nie DJ radiowy Russ Gibb, który powtórzył informację na antenie jednej z rozgłośni miesiąc później. Gibb otrzymał telefon od niejakiego Toma, który z przekonaniem przekazał mu informację o śmierci McCartneya. Mężczyzna zasugerował również radiowcowi wyemitowanie piosenki "Revolution 9" od tyłu. Wówczas DJ i jego słuchacze usłyszeli słowa "Turn me on, dead man", które miały potwierdzać teorię.

Od czasów pamiętnej audycji plotka urosła do rozmiarów legendy. Słuchacze Beatlesów doszukiwali się znaków i przesłanek dotyczących śmierci McCartneya na każdym kroku. Do dziś istnieje grupa ludzi, która wierzy, że Paul McCartney, którego aktualnie widzimy na koncertach to sobowtór muzyka. Po latach spędzonych w radiu, uważany za twórcę teorii spiskowej o McCartneyu, Russ Gibb zmarł.

Przeczytaj także

Nie żyje Russ Gibb, radiowy DJ stojący za plotką o śmierci McCartneya

Russ Gibb wpisał się w historię rocka nie tylko rozpowszechniając najtrwalszą teorię spiskową na świecie, ale również prowadząc Grande Ballroom w Detroit. W klubie w latach 60. i 70. zagrały rockowe legendy takie jak Led Zeppelin, The Who, Janis Joplin czy Grateful Dead. Kiedy wiadomość o śmierci Gibba obiegła sieć, Wayne Kramer, gitarzysta MC5 pożegnał mężczyznę na swoim Twitterze:

Mój stary, dobry przyjaciel Russ Gibb opuścił ziemię. Będzie go bardzo brakowało. Był jedyny w swoim rodzaju.

Russ Gibb podkreślał w wywiadach, że nie spodziewał się takiej reakcji na absurdalną plotkę. Opowiadał, że telefony podczas jego audycji nie przestawały dzwonić, a ludzie szukali potwierdzenia teorii przez wiele lat. Zjawisko było tak silne, że mężczyzna przyznał, iż przez chwilę wydawało mu się, że legenda może być prawdą

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.