Nie żyje wokalista Planes Mistaken for Stars. Gared O'Donnel miał tylko 44 lata

25.11.2021 12:23
Nie żyje Planes Mistaken for Atars Fot. shutterstock.com; zdjęcia poglądowe

Zespół Planes Mistaken for Stars poinformował o śmierci wokalisty. Gared O'Donnel miał tylko 44 lata.

W wieku 44 lat zmarł Gared O'Donnel, wokalista oraz gitarzysta post-hardcore'owej grupy Planes Mistaken for Stars. Muzyk odszedł 24 listopada 2021. W 2020 roku u muzyka zdiagnozowano nowotwór trzeciego stopnia. 

Nie żyje wokalista Planes Mistaken for Stars. Gared O'Donnel miał tylko 44 lata

Gared O'Donnell miał raka przełyku i niestety przegrał walkę z chorobą. Rak został zdiagnozowany w 2020 i rodzina wówczas stworzyła specjalną zbiórkę na leczenie wokalisty. W oświadczeniu zespołu Planes Mistaken for Stars na Instagramie możemy przeczytać, że muzyk odszedł otoczony rodziną, przyjaciółmi i kolegami z kapeli:

Gared spędził ostatni rok życia robiąc dokładnie to, co kochał - tworzył i nagrywał muzykę. Teraz ciężko pracujemy, żeby dokończyć te projekty. Praca bez niego jest bolesna, ale wiemy, że chciałby, aby dokończyć to, co razem zaczęliśmy. 

Zespół zamierza uhonorować dziedzictwo zmarłego kolegi i dopracować materiał, który po sobie zostawił.

Planes Mistaken for Stars został założony przez Gareda O'Donnella w 1997 roku. Post-hardcorowa kapela ma na swoim koncie 4 albumy, a ostatni krążek ''Prey'' został wydany w 2016 roku. Zapewne zespół niedługo wyda album z piosenkami, które nie dokończył za życia Gared. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.