Nie żyje wokalista Ranking Roger. Pożegnała go między innymi grupa UB40
Joanna Chojnacka
27.03.2019 11:11
Nie żyje wokalista Ranking Roger. Pożegnała go między innymi grupa UB40 Fot. kadr z wideo/BBC Music

Wokalista znany z grupy The Beat i General Public, Ranking Roger zmarł w wieku 56 lat. Pożegnali go przyjaciele i znani muzycy.

Roger Charlery znany jako Ranking Roger urodził się 21 lutego 1963 roku w Birmingham w Anglii. Muzyk debiutował jako perkusista w punkowej grupie Nam Nam Boys. Potem pokochał ska i dołączył do składu The Beat. Po rozpadzie formacji, Roger stworzył General Public. Artysta nagrywał także solowo, a jego pierwsza autorska płyta "Radical Departure" doczekała się premiery w 1988 roku

Nie żyje wokalista Ranking Roger z The Beat

26 marca 2019 roku w sieci pojawiła się wiadomość o śmierci Rogera. Jak donosi "Billboard", muzyk zmarł w wieku 56 lat w swoim domu w otoczeniu rodziny po trudnej walce z rakiem. Artysta dowiedział się o chorobie w styczniu 2019 roku, kiedy to lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór mózgu i płuc. Choroba rozwinęła się w wyniku udaru słonecznego. Muzyka pożegnali przyjaciele ze świata muzycznego w tym między innymi grupa UB40.

Przed śmiercią Roger skończył pisać autobiografię "I Just Can't Stop It", która ma zostać wydana jeszcze w 2019 roku.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.