02.01.2019 10:07

Nie żyje wokalista Ray Sawyer z Dr. Hook & the Medicine Show

Wokalista grupy znanej z hitu “The Cover Of ‘Rolling Stone'" odszedł 31 grudnia 2018 roku. Miał 81 lat.

Dr Hook
foto: kadr z wideo/Ronja´s Dr Hook Channel

Dr. Hook & the Medicine Show to amerykański zespół rockowy znany w latach 70. Grupa zasłynęła hitem  “The Cover Of ‘Rolling Stone'", jednak działała zaledwie 17 lat. W 1981 roku formację opuścił Ray Sawyer, który postawił na karierę solową. Dziś jest pewne, że kapela nie zagra już nigdy w jej oryginalnym składzie.

Nie żyje Ray Sawyer, wokalista Dr. Hook & the Medicine Show

Ray Sawyer odszedł wraz z końcem 2018 roku. Muzyk zaprzestał koncertowania 3 lata temu, ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty nie jest znana, jednak jak podaje portal pagesix.com, Sawyer najprawdopodobniej zmarł w wyniku choroby, z której nie udało mu się wyjść. Muzyk znany ze swojej charakterystycznej opaski na oko i kowbojskiego kapelusza odszedł w domu w Daytona Beach. Grupa Dr. Hook pożegnała swojego kolegę na Facebooku:

"

Ray Sawyer, oryginalny członek Dr. Hook od 1969 do 1981 roku odszedł dzisiaj rano. Składamy kondolencje całej rodzinie, która przeżywa teraz bardzo ciężki czas. "

Kondolencje i żal po stracie muzyka wyraził także Dennis Locorriere, zastępca Sawyera w zespole Dr. Hook. Wokalista wyznał, że nie utrzymywali bliskiego kontaktu przez lata, jednak w pewnym momencie życia byli ważnymi dla siebie elementami życia. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News