Nie żyje wokalista i współzałożyciel kultowego D.A.F. Miał 61 lat

24.03.2020 13:39
Nie żyje wokalista i współzałożyciel kultowego D.A.F. Miał 61 lat Fot. materiały prasowe D.A.F.

Fani D.A.F. są w szoku. O śmierci wokalisty poinformował jego kolega z zespołu.

Wokalista D.A.F., Gabi Delgado-López, zmarł 22 marca 2020 w wieku 61 lat. O jego śmierci poinformował kolega z zespołu, Robert Görl, który podzielił się smutną wiadomością na Instagramie.

Nie żyje wokalista i współzałożyciel kultowego D.A.F. Miał 61 lat

Muzyk DAF umieścił wspólne zdjęcie z Delgado-López i zdradził jedynie, że wokalistka zmarł w niedzielę. Jak na razie nie wiadomo, jaki był powód śmierci i czy artysta był zarażony koronawirusem.

Deutsch Amerikanische Freundschaft (D.A.F.) to przedstawiciele Niemieckiej Nowej Fali wykonujący electro-punk. Zespół został założony w 1978 roku w Düsseldorfie i to właśnie ich płyta "Die Kleinen Und Die Bösen" była pierwszym albumem wydanym przez wytwórnię Mute, która w późniejszych latach współpracowała z Depeche Mode. D.A.F. odniósł spory sukces wydając trylogię "Alles ist Gut', "Gold Und Liebe" oraz "Für Immer" pod sztandarem Virgin.

Zespół wpłynął mocno na scenę acid house i techno. Gabi Delgado-López przeniósł się w 1986 roku do Berlina, gdzie organizował imprezy z muzyką house, jak również założył wytwórnie Delkom Club Control, BMWW oraz Sunday Morning zajmujące się muzyką techno i house.

D.A.F. ostatni raz zagrał w Polsce w Łodzi na Soundedit 2019. Kapela wystąpiła również jako support przed Depeche Mode w Berlinie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.