05.12.2019 10:39

Nie żyje wokalista jednej z najpopularniejszych grup rockowych lat 80. w Australii

Zmarł Andrew Greedy Smith z Mental As Anything. Muzycy podbijali listy przebojów coverami Roya Orbisona, Elvisa Presleya czy Chicka Berry'ego.

Andrew Greedy Smith
foto: kadr z wideo

Mental As Anything to formacja powstała w późnych latach 70. wykonująca muzykę pogranicza new wave i pop rock. Australijska grupa czas największej popularności datuje na lata 80., kiedy to była jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów na rodzimym kontynencie. Artyści podbijali listy przebojów hitami takimi jak "Too Many Times", "If You Leave Me, Can I Come Too?" oraz "The Nips Are Getting Bigger". Największy sukces międzynarodowy przyniosła im ścieżka dźwiękowa do filmu "Krokodyl Dundee", na której znalazł się ich numer "Live It Up".

Nie żyje Andrew Greedy Smith z Mental As Anything

Muzycy znani również jako The Mentals zamieścili na swoim oficjalnym profilu na Facebooku smutną informację. Przekazali fanom wiadomość o śmierci wokalisty grupy, którym przez lata był Andrew Greedy Smith.

"

Z ciężkim sercem ogłaszamy, że jeden z założycieli Mental As Anything, Andrew Greedy Smith zmarł wczoraj wieczorem na zawał serca.

Nasz żal i konsternacja w związku z tym smutnym wydarzeniem są niczym w porównaniu z tym, co czuje rodzina Greedy'ego. Kierujemy nasze wsparcie i modlitwy w ich stronę. "

Muzyk poza działalnością w zespole zajmował się także karierą solową. Oprócz tego regularnie pełnił rolę gospodarza licznych programów telewizyjnych. Andrew Greedy Smith zmarł 3 grudnia 2019 roku w nocy. Pięć tygodni przed śmiercią został dołączony do wyróżnionych songwritterów w australijskim Hall of Fame. Podkreślił wówczas, że cieszy się, że żyje już tak długo.

Zobacz też: Grupa braci Cugowskich zawiesza działalność: "Zespół obecnie nie istnieje" 

Tagi: Rock News