23.05.2019 09:57

Nie żyje wokalista rockowego zespołu Alabama 3. Stworzył czołówkę serialu "Rodzina Soprano"

Zmarł Jake Black z alternatywnej grupy rockowej Alabama 3. Jej utwór "Woke Up This Morning" został wykorzystany w czołówce "Rodziny Soprano".

Jake Black
foto: Facebook/Alabama 3

Jake Black założył grupę Alabama 3 wraz z Robem Spraggiem w 1995 roku. Ich hit „Woke Up This Morning” znalazł się na albumie "Exile on Coldharbour Lane" z 1997 roku. Kompozycja została użyta przez twórców serialu "Rodzina Soprano" i posłużyła za czołówkę produkcji, którą przez lata nucili fani na całym świecie. Grupa Alabama 3 poinformowała, że ich lider niespodziewanie zmarł.

Nie żyje Jake Black z Alabama 3

Muzyk Jake Black zmarł 21 maja 2019 roku. Był liderem, wokalistą i założycielem formacji Alabama 3. Wieloletniego przyjaciela pożegnali koledzy z zespołu na oficjalnym profilu formacji na Facebooku:

"

Wczesnym popołudniem w piękny letni dzień zmał nasz przyjaciel, towarzysz, nauczyciel Jake Black. Po wspaniałym występie na Highpoint Festival w Lancashire wszedł na kolejny poziom.

Jake odszedł spokojnie i bezboleśnie otoczony bliskimi. Jesteśmy załamani tą wiadomością. W tej chwili pozostaje nam tylko kontynuować jego Wielkie Dzieło. "

Przyczyna śmierci oraz wiek Jake'a Blacka nie są znane. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Rodzina Soprano