20.05.2016 08:52

Nie żyje współzałożyciel Beastie Boys. Miał 52 lata

Odszedł John Berry, który był współzałożycielem słynnej kapeli. Muzyk zmarł rankiem 19 maja 2016 roku.

Nie żyje współzałożyciel Beastie Boys. Miał 52 lata
foto: materiały prasowe

John Berry pełnił kluczową rolę na początku kariery Beastie Boys. Artysta zmarł w wieku 52 lat w hospicjum w Danvers w stanie Massachusetts. Muzyk cierpiał na otępienie czołowo-skroniowe i jego stan w ostatnich miesiącach się pogarszał. Informację o jego śmierci potwierdził jego ojciec John Berry III.

To właśnie Berry'emu przypisuje się stworzenie nazwy Beastie Boys, gdy był nastolatkiem. Muzyk uczył się w Walden School w Nowym Jorku wraz z Mikem Diamondem. Zespół powstał w 1981 roku i pierwotny skład oprócz Berry'ego oraz Diamonda obejmował Adama Yaucha oraz Kate Schellenbach.

Pierwszy koncert kapeli odbył się na poddaszu mieszkania Berry'ego, gdzie muzycy przedstawili swoją twórczość nielicznej publiczności. Gitarzysta zagrał na EP-ce Beastie Boys zatytułowanej „Polly Wog Stew” z 1982 roku.

Niedługo po tym Schellenbach oraz Berry opuścili szeregi zespołu i zostali zastąpieni Adamem Horovitzem. W późniejszych latach gitarzysta grał w takich kapelach, jak Big Fat Love, Even Worse, Highway Stars czy Bourbon Deluxe.

Łączymy się w bólu z bliskimi Johna Berry'ego.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Beastie Boys