22.11.2019 10:54

Nie żyje założyciel pierwszej wytwórni Metalliki, muzycy pożegnali przyjaciela

Zmarł Martin Hooker, założyciel wytwórni Music For Nations. To pierwszy label w Wielkiej Brytanii, z którym umowę podpisała Metallica.

Martin Hooker
foto: kadr z wideo

Martin Hooker to założyciel znaczącej wytwórni z Wielkiej Brytanii. Music For Nations pojawiła się na rynku w 1983 roku i podpisała umowy na dystrybucję i współpracę z takimi wykonawcami jak Tool, Metallica, Slayer, Opeth, Cradle Of Filth, Anathema, Poison, W.A.S.P., Frank Zappa czy Entombed. W 2004 roku katalog muzyczny wytwórni został przejęty przez spółkę Zomba Records należącą do Sony Music.

Nie żyje Martin Hooker, założyciel Music For Nations

Music For Nations była pierwszą wytwórnią w Wielkiej Brytanii, z którą współpracowała Metallica. Muzycy bardzo dobrze wspominają spotkania z Martinem Hookerem, właścicielem firmy. Muzycy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych opublikowali smutną wiadomość o śmierci przedsiębiorcy.

"

Z przykrością informujemy, że Martin Hooker, założyciel Music For Nations - naszej pierwszej brytyjskiej wytwórni płytowej - odszedł. Dzięki jego wsparci "Kill'em All", "Ride The Lightning" i "Master Of Puppets" pokryły się złotem w Wielkiej Brytanii. Martin uczynił Anglię przyjaznym dla nas miejsem w kluczowym momencie kariery. Dziękujemy za miłość, wsparcie i wspomnienia. Martin, spoczywaj w pokoju. "

Martin Hooker zmarł 18 listopada 2019 roku. Mężczyzna chorował na raka.

Zobacz też: Metallica podarowała fortunę organizacji, która pomoże ludziom po pożarach w Kalifornii 

Tagi: Rock News Metallica