Nie żyje założyciel rockowej grupy Omega. To oni stworzyli hit "Dziewczyna o perłowych włosach”
18.11.2020 16:25
Nie żyje założyciel rockowej grupy Omega. To oni stworzyli hit "Dziewczyna o perłowych włosach” Fot. Shutterstock

Nie żyje Laszlo Benko, założyciel rockowej grupy Omega. Muzyk miał 77 lat i zmagał się z rakiem wątroby.

W środę 18 listopada zmarł Laszlo Benko, założyciel węgierskiej grupy rockowej Omega. Muzyk przyczynił się do powstania jednej z najpopularniejszych rockowych ballad "Gyöngyhajú lány” - "Dziewczyna o perłowych włosach".

Nie żyje Laszlo Benko z grupy Omega

Nie żyje Laszlo Benko, który grał w grupie Omega na klawiszach oraz instrumentach dętych. Muzyk zmarł w wieku 77 lat z powodu raka wątroby. Artysta założył grupę Omega na początku lat 60. Do dziś zespół jest najpopularniejszą rockową formacją pochodzącą z Węgier. Kapela ma na koncie przeszło 50 milionów sprzedanych płyt na całym świecie.

Nie żyje założyciel grupy Omega

Informacja o śmierci artysty pojawiła się na Facebooku grupy Omega. Koledzy z zespołu muzyka opublikowali wzruszający wpis na jego temat:

Jesteśmy w szoku, że musimy przekazać Wam takie informacje. Po długiej walce z chorobą zmarł Laszlo Benko, założyciel grupy Omega. Miliony fanów opłakują właśnie tę ważną postać na scenie węgierskiej muzyki rockowej zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. W tej sytuacji słowa są daremne, ale i milczenie sprawia ból. Przypominamy sobie jego pracę, muzykę i uśmiech. Laszlo Benko zostanie w naszej pamięci na zawsze.

Omega zasłynęła przede wszystkim swoją balladą "Dziewczyna o perłowych włosach", która do dziś pozostaje hitem. Laszlo Benko poza działalnością w zespole, rozwijał się także jako muzyk solowy.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.