28.01.2019 15:32

Nie żyje znany kompozytor muzyki filmowej, laureat kilku Oscarów oraz nagród Grammy

Michel Legrand skomponował muzykę do ponad 200 filmów i programów telewizyjnych. Artysta zmarł w wieku 86 lat.

Michel Legrand
foto: FABRICE ELSNER/SIPA/EAST NEWS

26 stycznia 2019 roku zmarł Michel Legrand francuski kompozytor jazzowy znany ze współpracy z gwiazdami kina takimi jak Jean-Luc Godard, Richard Brooks, Claude Lelouch, Clint Eastwood, Barbra Streisand, Robert Altman czy Joseph Losey. Artysta był nominowany do Oscara aż 13 razy, ostatecznie wygrał 3 statuetki Akademii - za muzykę do filmu "Sprawy Thomasa Crowna", "Lata roku 1942" i piosenkę z filmu "Yenti". Jest również laureatem pięciu nagród Grammy.

Nie żyje kompozytor Michel Legrand

Jak donosi portal consequenceofsound.net, informację o śmierci artysty opublikował menadżer kompozytora. 

"

Z wielkim smutkiem musimy przekazać, że nasz przyjaciel i artysta Michel Legrand zmarł spokojnie w sobotę 26 stycznia. Nadał nowego znaczenia muzyce w filmach dzięki swojemu wyczuciu rytmu i absolutnej pasji. Dziękuję za 21 lat przyjaźni, partnerstwa i muzyki. Nasze myśli są teraz z żoną i rodziną Michela, która przeżywa smutne chwile. "

Legrand był również dyrygentem. Nagrał ponad 100 albumów z artystami takimi jak 100 albumów, w tym legendy takie jak Miles Davis czy John Coltrane. Przez ostatnie 60 lat jego kompozycje nagrywał Frank Sinatra, Michael Jackson, Sting czy Neil Diamond.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News