08.06.2019 10:41

Niedługo pojawi się nowy, niepublikowany wcześniej utwór Freddiego Mercury'ego

Już 21 czerwca 2019 roku odbędzie się premiera filmu dokumentalnego dotyczącego musicalu "Time", w którym użyto archiwalnych wypowiedzi wokalisty zespołu Queen.

Freddie
foto: Rex features/EAST NEWS

Według fanowskiej strony Absolutnie Queen, już 21 czerwca 2019 roku zostanie wydany utwór "Time Waits For No One". Wszystko z okazji premiery dokumentu na temat musicalu "Time", w którym wykorzystano wypowiedzi Freddiego Mercury'ego. Nagranie w archiwach odnalazł Dave Clark, który był producentem całego spektaklu i jak sam zapowiada, będzie to wariacja na temat utworu "Time", który był jednym z singli promujących musical.

Niedługo pojawi się nowy, niepublikowany utwór Freddiego Mercury'ego

Wedle słów Dave'a Clarka, poszukiwania zaginionej wersji utworu zajęły mu wiele lat. Samo nagranie pochodzi z 1986 roku i zostało nagrane w legendarnym Abbey Road Studios (zostało rozsławione przede wszystkim przez niszowy i mało znany zespół The Beatles). Według informacji Absolutnie Queen, nowe wydanie będzie zawierało aranżację "Time Waits For No One" na fortepian. Przypominamy oryginalną wersję utworu:

Queen
Queen
Przeczytaj także Nowy teledysk do „Bohemian Rhapsody”. Każde słowo to obraz z wyszukiwań Google

Ostatnie lata możemy określić wielkim powrotem zespołu Queen do mainstreamu. Formacja nie tylko koncertowała z udziałem gościnnym Adama Lamberta w roli wokalisty (wystąpiła m.in. na Oscarach, ale także w amerykańskim "Idolu"), ale doczekała się również filmu biograficznego "Bohemian Rhapsody", za który Rami Malek (aktor wcielający się we Freddiego) został nagrodzony Oscarem za najlepszą męską rolę pierwszoplanową. Produkcja otrzymała łącznie aż 4 statuetki i zarobiła ponad 900 milionów dolarów w światowym box-offisie. 

Tagi: Rock News Queen Freddie Mercury