08.02.2016 18:09

Niefortunne wpadki gitarzystów

Życie muzyka wcale nie jest sielanką. Zobaczcie, jak niektórzy z nich najedli się wstydu.

Niefortunne wpadki gitarzystów
foto: kadr z wideo

Czy Ty też chciałeś poszpanować i zaprezentować efektowne salto, szpagat czy kaczy chód a la Angus Young? Każdy artysta miał w życiu taki moment, gdy w muzycznym uniesieniu zaczął wyprawiać dziwne rzeczy... niestety też z różnym skutkiem.

Wychodzisz na scenę, w końcu nadszedł Twój moment, zaczynasz przebierać po gryfie, aż tu nagle pęka pasek od gitary i instrument spada Ci na stopy. Gorzej jeśli w tym momencie wziąłeś rozmach i chciałeś, by gitara obróciła się wokół Ciebie, a ona poleciała do tyłu i trafiła w perkusistę.

Zresztą wokaliści też muszą uważać, bo nigdy nie wiadomo, czy czasem któryś z muzyków nie wyceluje w Ciebie gitarą i nie przydzwoni w twarz. Życie artysty nie jest wcale takie proste.

Nie próbujcie lepiej tego w domu:

Można wyliczać, jakie wpadki przytrafiły się tym geniuszom wirtuozerii - momentami aż strach patrzeć, jak gitary lecą w przestworza i lądując roztrzaskują się. Mistrzem tego nagrania i tak jest gitarzysta rosyjskiej piosenkarki Jeleny Wajengi - zacina on na akustycznej gitarze, która brzmi niczym elektryczna. Magia playbacku.

Pod koniec nagrania nie zabrakło również nutki romantyzmu za sprawą mężczyzny, który prawdopodobnie chciał się oświadczyć swojej dziewczynie w domu handlowym, gdzie się pierwszy raz zobaczyli. W tle muzykują gitarzyści, natomiast pracownicy nic sobie z tego nie robią czyszcząc dalej podłogę i jadąc prosto na zakochaną parę pociągiem dla dzieci. No cóż, miłość do muzyki nie zna granic i nie jest to najdziwniejsze miejsce, gdzie można grać mocne brzmienia.

A Wam przytrafiły się kiedyś niefortunne wpadki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele