22.11.2019 13:48

Niepełnosprawny gitarzysta oddał hołd Dimebagowi i Vinniemu Paulowi grając "This Love" Pantery

Włoski gitarzysta Marco Laudato znany również pod pseudonimem Markbag_33, postanowił oddać hołd zmarłym braciom Abbott, którzy wraz z Rexem Brownem i Phillem Anselmo tworzyli zespół Pantera.

Niepełnosprawny gitarzysta oddał hołd Dimebagowi i Vinniemu Paulowi grając "This Love" Pantery
foto: kadr z wideo/youtube.com

Oto historia Marco Laudato, włoskiego niepełnosprawnego gitarzysty, który przygotował niedawno cover "This Love" autorstwa Pantery. Markbag_33 zadedykował swoje wideo Vinniemu Paulowi i Dimebagowi Darrellowi, którzy byli trzonem Pantery od początku jej powstania. Obydwaj panowie odeszli z tego świata, dlatego Laudato postanowił złożyć hołd właśnie im.

Niepełnosprawny gitarzysta złożył hołd Panterze

Marco opowiedział o swoim wideo dziennikarzom z portalu Brave Words, gdzie podziękował braciom, którzy założyli Panterę:

"

Gdyby nie Pantera, Dimebag i Vinnie, to nie byłbym tym, kim jestem dzisiaj: prawdziwym sobą, wolnym człowiekiem, który mimo niepełnosprawności nie boi się otworzyć swojej duszy na muzykę. Nic nie jest niemożliwe! Jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć, to ci się uda. Nieważne kiedy - ten, kto ma pasję, to potrafi podnieść cały świat. Dimebag Darrell i Vinnie Paul spoczywajcie w pokoju. "

Pantera cover w wykonaniu nastolatków
Pantera cover w wykonaniu nastolatków
Przeczytaj także Nastolatkowie zagrali cover Pantery "I'm Broken". Profesjonalni muzycy mogą być zazdrośni [WIDEO]

Pełne nagranie Marco Laudato posłuchacie w poniższym wideo:

W wykonaniu pomógł mu Alberto Castaño, wokalista hiszpańskiego zespołu Display of Power, który oddaje hołd Panterze od 2002 roku.

Zobacz także: Phil Anselmo opowiada, jak się czuje podczas grania piosenek Pantery po śmierci Vinniego Paula

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Pantera