27.07.2016 09:31

Niepublikowane materiały z miejsca śmierci Dimebaga Darrella

Prawie 12 lat po zabójstwie gitarzysty Pantery światło dzienne ujrzały nowe zdjęcia. Uwaga! W artykule znajdziecie drastyczne sceny.

Niepublikowane materiały z miejsca śmierci Dimebaga Darrella
foto: Associated Press / Fotolink / East News

8 grudnia 2015 roku minęło 11 lat od zabójstwa Dimebaga Darrella. Gitarzysta został zastrzelony w trakcie koncertu Damageplan w Columbus w stanie Ohio przez 25-letniego byłego marine, Nathana Gale'a. Muzyk zginął na miejscu po otrzymaniu trzech strzałów w głowę. W trakcie występu zginęło jeszcze czterech widzów, a siedmiu zostało rannych.

Tragedia została przypomniana przez lokalną stację telewizyjną WBNS-10TV w Columbus w kontekście strzelaniny w klubie nocnym Pulse, do której doszło 12 czerwca 2016 roku. Ujawnione zostały niepublikowane wcześniej materiały audiowizualne, a także rozmowa z właścicielem klubu, Rickiem Cautelą, który feralnego wieczoru pomógł zgromadzonej publiczności.

"

Zamknąłem ich w tym pomieszczeniu, a brata Dimebaga, Vinniego Abbotta, przykryłem kocem. Miałem ze sobą broń, ale nie wiedziałem, kogo ścigać. Moim głównym zadaniem było zebranie pozostałych muzyków i zapewnienie im bezpieczeństwa. W sumie było nas 35 osób. Próbowało się do nas dostać więcej, ale nie wiedziałem, czy nie ma pośród nich zabójcy, więc nie mogliśmy otworzyć drzwi. "

Nathan Gale został zastrzelony przez oficera policji w Columbus, Jima Niggemeyera. Tragedia zostawiła poważne ślady na psychice funkcjonariusza: po zdiagnozowaniu u niego zespołu stresu pourazowego został zmuszony do złożenia rezygnacji. Mimo że od tragedii minęło prawie 12 lat, do dziś nie doszedł w pełni do siebie.

"

Możesz brać udział we wszystkich terapiach, jakie istnieją, ale to wcale nie znaczy, że twój stan się poprawi. Ale jeśli nie czujesz się lepiej, to co jeszcze jest w stanie ci pomóc? Po tylu latach wciąż odwiedzam mojego psychologa, nadal biorę leki, które nieco pomagają. Ciągle zadaję sobie pytanie... Czy kiedyś będzie lepiej? "

Niepublikowane materiały z koncertu Damageplan, w tym nagrania z kamer ochrony, zobaczycie w wideo poniżej:

Galerię zdjęć z miejsca zbrodni znajdziecie poniżej. Ostrzegamy - niektóre z nich są drastyczne.

10 lat po śmierci Dimebaga Darrella swoimi wspomnieniami z jego udziałem podzielili się m.in. Dave Grohl i Max Cavalera. W międzyczasie pojawiały się pomysły wskrzeszenia Pantery np. z Zakkiem Wyldem, żaden z nich nie doszedł jednak do skutku.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Dimebag Darrell