Niepublikowane materiały z miejsca śmierci Dimebaga Darrella

Jakub Gańko
27.07.2016 09:31
Niepublikowane materiały z miejsca śmierci Dimebaga Darrella Fot. Associated Press / link / East News

Prawie 12 lat po zabójstwie gitarzysty Pantery światło dzienne ujrzały nowe zdjęcia. Uwaga! W artykule znajdziecie drastyczne sceny.

8 grudnia 2015 roku minęło 11 lat od zabójstwa Dimebaga Darrella. Gitarzysta został zastrzelony w trakcie koncertu Damageplan w Columbus w stanie Ohio przez 25-letniego byłego marine, Nathana Gale'a. Muzyk zginął na miejscu po otrzymaniu trzech strzałów w głowę. W trakcie występu zginęło jeszcze czterech widzów, a siedmiu zostało rannych.

Tragedia została przypomniana przez lokalną stację telewizyjną WBNS-10TV w Columbus w kontekście strzelaniny w klubie nocnym Pulse, do której doszło 12 czerwca 2016 roku. Ujawnione zostały niepublikowane wcześniej materiały audiowizualne, a także rozmowa z właścicielem klubu, Rickiem Cautelą, który feralnego wieczoru pomógł zgromadzonej publiczności.

Zamknąłem ich w tym pomieszczeniu, a brata Dimebaga, Vinniego Abbotta, przykryłem kocem. Miałem ze sobą broń, ale nie wiedziałem, kogo ścigać. Moim głównym zadaniem było zebranie pozostałych muzyków i zapewnienie im bezpieczeństwa. W sumie było nas 35 osób. Próbowało się do nas dostać więcej, ale nie wiedziałem, czy nie ma pośród nich zabójcy, więc nie mogliśmy otworzyć drzwi.

Nathan Gale został zastrzelony przez oficera policji w Columbus, Jima Niggemeyera. Tragedia zostawiła poważne ślady na psychice funkcjonariusza: po zdiagnozowaniu u niego zespołu stresu pourazowego został zmuszony do złożenia rezygnacji. Mimo że od tragedii minęło prawie 12 lat, do dziś nie doszedł w pełni do siebie.

Możesz brać udział we wszystkich terapiach, jakie istnieją, ale to wcale nie znaczy, że twój stan się poprawi. Ale jeśli nie czujesz się lepiej, to co jeszcze jest w stanie ci pomóc? Po tylu latach wciąż odwiedzam mojego psychologa, nadal biorę leki, które nieco pomagają. Ciągle zadaję sobie pytanie... Czy kiedyś będzie lepiej?

Niepublikowane materiały z koncertu Damageplan, w tym nagrania z kamer ochrony, zobaczycie w wideo poniżej:

Przeczytaj także

Galerię zdjęć z miejsca zbrodni znajdziecie poniżej. Ostrzegamy - niektóre z nich są drastyczne.

10 lat po śmierci Dimebaga Darrella swoimi wspomnieniami z jego udziałem podzielili się m.in. Dave Grohl i Max Cavalera. W międzyczasie pojawiały się pomysły wskrzeszenia Pantery np. z Zakkiem Wyldem, żaden z nich nie doszedł jednak do skutku.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.