20.09.2019 13:51

Niepublikowane nagrania Boba Dylana z Johnnym Cashem z 1969 roku wreszcie zostaną wydane

Jeszcze w tym roku ma ukarze się płyta, na którym zobaczymy niepublikowane materiały ze wspólnego grania Boba Dylana i Johnny'ego Casha w 1969 roku. 

Bob Dylan
foto: AP/East News

Bob Dylan wyda wkrótce piętnastą część swojej serii bootlegów. 1 listopada 2019 roku ukarze się kolejna płyta "Bootleg Sessions", na której pojawi się 47 niespotykanych nagrań, które przez lata próbowali zdobyć najwierniejsi fani muzyka. Materiał zostanie wydany przez Columbia/Legacy Records.

Niepublikowane nagrania Dylana i Casha zostaną wydane

Nowe wydawnictwo będzie zatytułowane "Travelin" i obejmie lata 1967-1969. Na nagraniach uwzględniono dwa lata Boba Dylana spędzone w Nashville. Wówczas muzyk miał okazję poznać Johnny'ego Casha, z którym spotkał się również podczas kilku sesji studyjnych, które wreszcie ujrzą światło dzienne.

Gruby Thor
Gruby Thor
Przeczytaj także Chris Hemsworth jako "Gruby Thor" w repertuarze Johnny'ego Casha

Na płycie usłyszymy niepublikowane nigdy wcześniej wersje "John Wesley Harding”, "Nashville Skyline” i "Self Portrait”. Bob Dylan zapowiedział swoje wydawnictwo umieszczając dwa nagrania, które znajdą się na płycie na YouTubie - "I Pity The Poor Immigrant" oraz "Tell Me That It Isn’t True".

Zobacz też: Bob Dylan nie żyje? Tak stwierdziła Siri 

Tagi: Rock News Bob Dylan Johnny Cash