19.04.2017 14:43

Niepublikowane utwory Prince'a ukażą się w rocznicę jego śmierci

Wydawnictwo będzie zawierać sześć nieznanych utworów z lat 2006-2008. Sprawdźcie jego szczegóły.

Niepublikowane utwory Prince'a ukażą się w rocznicę jego śmierci
foto: materiały prasowe

Choć muzycy są równi wobec śmierci tak jak my wszyscy, wcale nie oznacza ona końca ich wydawniczej kariery. Przekonali o tym wielokrotnie choćby Tupac czy Freddie Mercury, a ostatnio np. David Bowie. Teraz do tego grona dołączy Prince, który zmarł 21 kwietnia 2016 roku.

Dokładnie w pierwszą rocznicę tego smutnego wydarzenia na rynek trafi EP-ka zatytułowana „Deliverance”. Producentem materiału jest Ian Boxill, który w latach 2006-2008 współpracował z Prince'em przy płytach „3121” i „Planet Earth”, a po śmierci wokalisty dokończył prace nad tym niepublikowanym materiałem.

Tytułowego utworu możemy posłuchać już dziś:

Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni RMA, a większość pieniędzy z niego zasili majątek Prince'a. Oprócz wersji na CD materiał ukaże się również w wersji cyfrowej na iTunesie i Apple Music. W przypadku muzyka, który znany był ze swojej niechęci do platform streamingowych, nie było to tak oczywiste. Co jeszcze znajdzie się na „Deliverance”?

Tracklista:

  1. Deliverance
  2. I Am
  3. Touch Me
  4. Sunrise Sunset
  5. No One Else
  6. I Am (extended)

Innym znakiem rozpoznawczym twórcy „Purple Rain” był jego perfekcjonizm, czego efektem było mnóstwo nagranego materiału, który nigdy nie został opublikowany. To się może zmienić po jego śmierci - prawdopodobnie „Deliverance” będzie zaledwie początkiem wielu wydawnictw tego typu.

Wcześniej niepublikowany utwór „Moonbeam Levels” znalazł się już na składance „4Ever” wydanej w listopadzie 2016 roku.

Czekacie na więcej niepublikowanych utworów Prince'a?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Prince