Niepublikowane utwory Prince'a ukażą się w rocznicę jego śmierci

Jakub Gańko
19.04.2017 14:43
Niepublikowane utwory Prince'a ukażą się w rocznicę jego śmierci Fot. materiały prasowe

Wydawnictwo będzie zawierać sześć nieznanych utworów z lat 2006-2008. Sprawdźcie jego szczegóły.

Choć muzycy są równi wobec śmierci tak jak my wszyscy, wcale nie oznacza ona końca ich wydawniczej kariery. Przekonali o tym wielokrotnie choćby Tupac czy Freddie Mercury, a ostatnio np. David Bowie. Teraz do tego grona dołączy Prince, który zmarł 21 kwietnia 2016 roku.

Dokładnie w pierwszą rocznicę tego smutnego wydarzenia na rynek trafi EP-ka zatytułowana „Deliverance”. Producentem materiału jest Ian Boxill, który w latach 2006-2008 współpracował z Prince'em przy płytach „3121” i „Planet Earth”, a po śmierci wokalisty dokończył prace nad tym niepublikowanym materiałem.

Tytułowego utworu możemy posłuchać już dziś:

Wydawnictwo ukaże się nakładem wytwórni RMA, a większość pieniędzy z niego zasili majątek Prince'a. Oprócz wersji na CD materiał ukaże się również w wersji cyfrowej na iTunesie i Apple Music. W przypadku muzyka, który znany był ze swojej niechęci do platform streamingowych, nie było to tak oczywiste. Co jeszcze znajdzie się na „Deliverance”?

Tracklista:

  1. Deliverance
  2. I Am
  3. Touch Me
  4. Sunrise Sunset
  5. No One Else
  6. I Am (extended)

Innym znakiem rozpoznawczym twórcy „Purple Rain” był jego perfekcjonizm, czego efektem było mnóstwo nagranego materiału, który nigdy nie został opublikowany. To się może zmienić po jego śmierci - prawdopodobnie „Deliverance” będzie zaledwie początkiem wielu wydawnictw tego typu.

Wcześniej niepublikowany utwór „Moonbeam Levels” znalazł się już na składance „4Ever” wydanej w listopadzie 2016 roku.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.