Niesamowity crowd surfing na wózkach inwalidzkich

Maciej Koprowicz
07.11.2017 12:47
Niesamowity crowd surfing na wózkach inwalidzkich Fot. kadr z wideo

Niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą, by świetnie się bawić na koncercie.

Osoby z niepełnosprawnością fizyczną nie są już skazane na spędzanie życia w domach. Nowoczesna infrastruktura ułatwia im poruszanie się w przestrzeni publicznej, a także uczestnictwo w wydarzeniach masowych. Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą dziś bez przeszkód brać udział w koncertach.

Organizatorzy imprez masowych dokładają wszelkich starań, by ich uczestnicy, poruszający się na wózkach inwalidzkich mogli łatwo dotrzeć na ich teren. Czasem otrzymują specjalnie wyznaczone miejsca, w których komfortowo cieszyć się mogą występami ulubionych artystów.

Niektórym niepełnosprawnym fanom muzyki takie uczestnictwo w koncercie jednak nie wystarcza. Czują, że nie ma dla nich żadnych barier i chcą szaleć, tak jak zdrowi. Dlaczego mieliby sobie odmówić tak nieodłącznego elementu rockowego show, jak crowd surfing?

Widok fanów „pływających” na rękach innych widzów wśród publiczności to codzienność na dużych rockowych koncertach. Znacznie mniej typowy jest widok surfujących w tłumie osób na wózkach inwalidzkich. Gdy widzi się takie sceny, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że muzyka ma naprawdę wielką moc i pomaga przełamać każdą barierę.

Portal Loudwire stworzył kompilację niezwykłych crowd surfingów osób niepełnosprawnych ruchowo na koncertach wielkich gwiazd rocka – między innymi Slipknota, Metalliki, Testamentu i Iron Maiden. Niejeden z nich „dopłynął” na rękach widzów na scenę, na której występowali jego ulubieni artyści. Zobaczcie sami:

Na filmie widzimy także ujęcia z koncertu Coldplay w Dublinie w lipcu 2017 roku. Chris Martin zaprosił wówczas na scenę poruszającego się na wózku fana, a następnie wykonał z nim irlandzką balladę.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.