„Nieznajomy” Dawida Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia

Maciej Koprowicz
23.02.2018 13:06
„Nieznajomy” Dawida Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia Fot. kadr z wideo

Śpiewające dziewczyny zyskały sławę w internecie niesamowitym, folkowym coverem „Enjoy The Silence” Depeche Mode. Teraz wzięły na warsztat polski przebój.

Zespół Tulia tworzą wokalistki Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Są one również członkiniami Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. W październiku 2017 internetową sensacją stało się wykonanie przez „Szczecinian” słynnego „Enjoy The Silence” Depeche Mode w konwencji polskiej muzyki ludowej.

Dziewczęta w kolorowych sukniach, śpiewające przebój gwiazdy synthpopu „na ludowo” zachwyciły nie tylko internautów, ale także samych Depeche Mode – nagranie utworu pojawiło się nawet na oficjalnym facebookowym fanpage’u zespołu.

Wokalistki poszły za ciosem i nagrały nową wersję utworu, już pod szyldem zespołu Tulia.

Ale to nie koniec możliwości zespołu ze Szczecina. Właśnie przedstawił kolejny cover, tym razem polskiego utworu. Sprawdźcie, jak w folkowej wersji zabrzmiał „Nieznajomy”, przebój Dawida Podsiadły z albumu „Comfort & Happiness” z 2013 roku:

Jakie rockowe utwory chcielibyście usłyszeć w wykonaniu Tulii?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.