„Nieznajomy” Dawida Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia

Maciej Koprowicz
23.02.2018 13:06
„Nieznajomy” Dawida Podsiadły w folkowej wersji zespołu Tulia Fot. kadr z wideo

Śpiewające dziewczyny zyskały sławę w internecie niesamowitym, folkowym coverem „Enjoy The Silence” Depeche Mode. Teraz wzięły na warsztat polski przebój.

Zespół Tulia tworzą wokalistki Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. Są one również członkiniami Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. W październiku 2017 internetową sensacją stało się wykonanie przez „Szczecinian” słynnego „Enjoy The Silence” Depeche Mode w konwencji polskiej muzyki ludowej.

Dziewczęta w kolorowych sukniach, śpiewające przebój gwiazdy synthpopu „na ludowo” zachwyciły nie tylko internautów, ale także samych Depeche Mode – nagranie utworu pojawiło się nawet na oficjalnym facebookowym fanpage’u zespołu.

Wokalistki poszły za ciosem i nagrały nową wersję utworu, już pod szyldem zespołu Tulia.

Ale to nie koniec możliwości zespołu ze Szczecina. Właśnie przedstawił kolejny cover, tym razem polskiego utworu. Sprawdźcie, jak w folkowej wersji zabrzmiał „Nieznajomy”, przebój Dawida Podsiadły z albumu „Comfort & Happiness” z 2013 roku:

Jakie rockowe utwory chcielibyście usłyszeć w wykonaniu Tulii?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.