03.12.2014 13:19

Nieznany kawałek J.D. Overdrive [AUDIO]

Katowicki zespół udostępnił odrzucony numer z sesji nagraniowej do poprzedniego albumu. Specjalnie dla nas Michał „Stempel” Stemplowski opowiedział o tajemniczym nagraniu i nie tylko…

Nieznany kawałek J.D. Overdrive [AUDIO]
foto: Marta Lebiocka

Obiecywali i dotrzymali słowa. Utwór „A Tombstone in the Yard” był odrzutem z sesji nagraniowej ostatniej płyty „Fortune Favors the Brave”, która ukazała się w 2013 roku. J.D. Overdrive postanowił udostępnić piosenkę. Posłuchajcie!

Okazuje się, że kawałek, o którym mowa był pierwszym, jaki muzycy nagrali w studiu. Kolejne piosenki, które powstały na płytę okazały się stylistycznie niezgodne z „A Tombstone in the Yard”. Coś nie grało, utwór nie do końca zgrywał się członkom zespołu z resztą numerów. Pomimo, że zdecydowali się go nagrać, postanowili wydać go nieco później.

Piosenka, która nie ukazała się na płycie, wylądowała na… kasecie! Taki szalony pomysł to inicjatywa wokalisty zespołu, Wojtka Kałuży.

- - : - - / - - : - -
jd kaseta

Kasety zostały wydane w limitowanym nakładzie 50 numerowanych kopii. Czy są jeszcze dostępne?

"

Jeszcze kilka sztuk zostało, ale warto się śpieszyć. Zawsze są dostępne na naszych koncertach i w sklepiku internetowym, ale na koncertach zawsze parę sztuk znika. Jeżeli więc ktoś chciałby się pocieszyć takim wesołym gadżetem jak kaseta, warto przyspieszyć temat zamówienia. "

Tacy cwani są ci muzycy, ale czy sami mają magnetofony?

- - : - - / - - : - -

Grupa zapowiedziała, że już w grudniu 2014 roku rozpocznie prace nad nowym krążkiem. Wtedy do studia jako pierwszy wejdzie perkusista, Łukasz „Joorek” Jurewicz. Co z dalszymi planami zespołu i jak wygląda rejestracja materiału według J.D. Overdrive?

- - : - - / - - : - -

Czekamy na więcej wieści!

Magda Słomka
Tagi: Rock News J.D. Overdrive