Nightwish naukowo podchodzi do płyty

Urszula Drabińska
17.10.2014 11:42
Nightwish naukowo podchodzi do płyty Fot. Cecil, CC BY-SA 3.0

Na nowym albumie Nightwish usłyszymy nie tylko głos nowej wokalistki Floor Jansen. Zespół do prac zaprosił pewnego znanego przedstawiciela świata... nauki.

Fińska grupa nagrywa 8. studyjną płytę. Do studia w Oxfordzie w Anglii, gdzie właśnie rezydują, zaprosili Richarda Dawkinsa. Znany biolog i ewolucjonista nie pojawił się tam tylko po to, by przyjrzeć się muzykom przy pracy.

nightwish-FB-dawkins

Richard Dawkins nagrywał fragmenty najnowszej płyty Nightwish! Poprosił go o to kompozytor i autor tekstów do większości piosenek kapeli, Tuomas Holopainen.

Muzyk w zeszłym roku zdradził, że jest zafascynowany ideami naukowca. W jednym z zeszłorocznych wywiadów opowiadał:

Czytam go teraz. Czytałem godzinę temu „Magię rzeczywistości”. Ta książka to najpiękniej napisany wstęp do nauki. Pełna myśli. Jest wspaniała.

Holopainen był pod tak wielkim wpływem, że postanowił poznać Dawkinsa osobiście. Co wyjdzie z tego spotkania, przekonamy się w przyszłym roku.

Na czas sesji nagraniowej w zespole nastąpiła jeszcze jedna zmiana. Chorego perkusistę Jukkę Nevalainena zastąpił Kai Hahto.

Dyskografię Nightwish jak na razie zamyka płyta „Imaginaerum” z 2011 roku z Anette Olzon na wokalu.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.