13.03.2015 12:43

Nightwish w nowym singlu drży przed pięknem świata

Finowie udostepnili „Shudder Before the Beautiful” – utwór otwierający najnowszą płytę. Posłuchajcie!

Nightwish w nowym singlu drży przed pięknem świata
foto: Lehtikuva / East News

W pierwszym utworze na płycie „Endless Forms Most Beautiful” usłyszeć można znanego biologa i ewolucjonistę, Richarda Dawkinsa. Zespół zaprosił go do przeczytania kilku zdań także w zamykającym płytę „The Greatest Show on Earth”. Tymczasem, przed premierą płyty, możecie posłuchać „Shudder Before the Beautiful” na stronie Helsingin Sanomat.

Wcześniej poznaliśmy oficjalny singiel „Élan”. Frontman zespołu Tuomas Holopainen opowiada także o pozostałych kompozycjach.

"

Ten album to naukowe podejście do wielu rzeczy. „Shudder Before the Beautiful”, „Endless Forms Most Beautiful”, „The Greatest Show on Earth” czy „Alpenglow” w jakiś sposób odzwierciedlają szczęście istnienia. (...) Można chyba mówić tu o poetyckiej naturze nauki. Nauki przyrodnicze i ich paradygmat wydają się wielu ludziom zimne i nudne. Na szczęście na tej płycie mogliśmy zilustrować to inaczej – pokazać, że nawet nauka może mieć głęboki wymiar duchowy. "

W wyjątkowym wideo wywiadzie dla Antyradio.pl, który ukaże się w dniu premiery płyty, muzyk zdradził nam jeszcze:

"

To bardzo luźny album koncepcyjny. Staje po stronie życia. Jest zorientowany na naukę, rozum, miłość i szczęście. Jeśli poprzedni album „Imaginaerum” był hołdem złożonym sile wyobraźni, to „Endless Forms Most Beautiful” jest hołdem złożonym pięknu prawdziwego świata. "

Premiera „Endless Forms Most Beautiful” już 27 marca 2015 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Nightwish