Nightwish w nowym singlu drży przed pięknem świata

Urszula Drabińska
13.03.2015 12:43
Nightwish w nowym singlu drży przed pięknem świata Fot. Lehtikuva / East News

Finowie udostepnili „Shudder Before the Beautiful” – utwór otwierający najnowszą płytę. Posłuchajcie!

W pierwszym utworze na płycie „Endless Forms Most Beautiful” usłyszeć można znanego biologa i ewolucjonistę, Richarda Dawkinsa. Zespół zaprosił go do przeczytania kilku zdań także w zamykającym płytę „The Greatest Show on Earth”. Tymczasem, przed premierą płyty, możecie posłuchać „Shudder Before the Beautiful” na stronie Helsingin Sanomat.

Wcześniej poznaliśmy oficjalny singiel „Élan”. Frontman zespołu Tuomas Holopainen opowiada także o pozostałych kompozycjach.

Ten album to naukowe podejście do wielu rzeczy. „Shudder Before the Beautiful”, „Endless Forms Most Beautiful”, „The Greatest Show on Earth” czy „Alpenglow” w jakiś sposób odzwierciedlają szczęście istnienia. (...) Można chyba mówić tu o poetyckiej naturze nauki. Nauki przyrodnicze i ich paradygmat wydają się wielu ludziom zimne i nudne. Na szczęście na tej płycie mogliśmy zilustrować to inaczej – pokazać, że nawet nauka może mieć głęboki wymiar duchowy.

W wyjątkowym wideo wywiadzie dla Antyradio.pl, który ukaże się w dniu premiery płyty, muzyk zdradził nam jeszcze:

To bardzo luźny album koncepcyjny. Staje po stronie życia. Jest zorientowany na naukę, rozum, miłość i szczęście. Jeśli poprzedni album „Imaginaerum” był hołdem złożonym sile wyobraźni, to „Endless Forms Most Beautiful” jest hołdem złożonym pięknu prawdziwego świata.

Premiera „Endless Forms Most Beautiful” już 27 marca 2015 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.