Nightwish zapowiedział koncertówkę „Vehicle Of Spirit”

Aleksandra Degórska
29.07.2016 15:21
|north Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Już wkrótce fani będą mogli uzupełnić domową kolekcję płyt o kolejną pozycję. Sprawdźcie, co przygotowała kapela.

Tuomas Holopainen zapewniał, że Nightwish po krótkiej przerwie wróci do gry i ma już plany do 2020 roku. W międzyczasie kapela postanowiła wydać koncertowe wydawnictwo, które jest zapisem dwóch występów w ramach trasy Endless Forms Most Beautiful World Tour 2015-2016.

Najnowsze koncertowe wydawnictwo będzie nosić tytuł „Vehicle Of Spirit” i ukaże się 4 listopada 2016 roku. Jest to zapis występów zespołu na stadionie Wembley w Londynie oraz Ratinan Stadion w Finlandii.

Tuomas Holopainen dobrze pamięta te dwa koncerty, które były wielkim scenicznym show:

Wembley wymienia się jako pierwszy ze względu na rozpoznawalność i legendarny status. Pamiętam, że koncert był wyjątkowy, widok słuchaczy radował serce. Obecność na scenie Richarda Dawkinsa była niesamowita. Ogólnie to doświadczenie było jedyne w swoim rodzaju.

Przypomnijmy, że naukowiec Dawkins uczestniczył podczas nagrywania ostatniej studyjnej płyty zespołu „Endless Forms Most Beautiful”.

Również koncert w Finlandii muzyk wspomina niezwykle ciepło:

Na Ratina Stadion w Tampere mieliśmy dotychczas największe sceniczne show. W czasie koncertu panowała wspaniała atmosfera i widzieliśmy te same twarze co 15 lat temu w pierwszym rzędzie pod sceną.

Muzyk również wypowiedział się na temat okładki płyty:

Nie chcieliśmy użyć tradycyjnie zdjęcia zespołu jak zrobiliśmy ostatnio na DVD „Showtime, Storytime”. Zaczęliśmy więc zastanawiać się nad różnymi opcjami i szybko pojawił się pomysł związany z klasycznym kinem niemym w Hollywood. Dzięki tym klasycznym sloganom okładka płyty jest nieco żartobliwa, ale nadal jest z klasą, ciesząca oko swoją prostotą i oryginalnością.

Sprawdźcie, czy ma on rację:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Zobaczcie również materiał zza kulis koncertu na Wembley:

Na nowym wydawnictwie oprócz zapisu występów ma znaleźć się również bonusowy materiał. Jak na razie nie wiadomo czego dokładnie się należy spodziewać. Miejmy nadzieję, że formacja nie zawiedzie swoich fanów.

Sprawicie sobie koncertowe DVD od Nightwish?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.