26.09.2014 12:55

Nightwish – zobacz ich nowy klip

Teledysk z koncertu "Showtime, Storytime" jest już gotowy. Zespół kończy nagrywanie nowego albumu i rusza w trasę.

Nightwish – zobacz ich nowy klip
foto: facebook.com

Powstał klip z wydanego w w zeszłym roku koncertu DVD, z Wacken Open Air Festival 2013 r. Występ wyreżyserował sam Ville Lipiainen, który współpracował m. in. z Judas Priest, Kiss i Kornem. Koncert oglądało 85 tysięcy fanów.

Nowy album tuż-tuż.

Nagrali bas, perkusję i gitarę. Czeka ich jeszcze nagrywka reszty instrumentów i orkiestry symfonicznej. Floor Jansen i Troy Donckley ostatecznie dołączyli do składu. Perkusista Kai Hahto z Wintersun podmienił Jukka Nevalainen, który odszedł z zespołu ze względu na uporczywą walkę z bezsennością. Basista, Marco Hietala powiedział:

"

Po nowych zmianach, mamy naprawdę niezłe tempo pracy. Jesteśmy produktywni i jednocześnie wszystko idzie nam stosunkowo gładko. Świetnie będzie wreszcie wypuścić płytę i zagrać cały materiał na żywo. Stanie się to już niebawem... "

9 kwietnia, Nightwish rusza w 27-dniową trasę po Ameryce Północnej. Supportem będzie Delain, zespół założony przez Martijna Westerholta z Within Temptation. Dalszą część trasy ogłoszą gdy tylko potwierdzą datę wydania nowej płyty.

Była wokalistka Nightwish w Polsce!

W listopadzie, Tarja Turunen wpadnie do Polski, żeby zagrać 4 koncerty w ramach trasy "Colours In The Road", promującej najnowszy krążek o tym samym tytule. To już 4 solowy album artystki.

9 listopada 2014 - Kraków, Klub Studio

10 listopada 2014 - Łódź, Wytwórnia

12 listopada 2014 - Katowice, Mega Club

13 listopada 2014 - Warszawa, Palladium

trustekpan trustekpan
Tagi: Nightwish Rock News