20.03.2019 14:36

Nihil z Furii dołączył do Blindead na ich nowym albumie "Niewiosna"

5 kwietnia 2019 roku ukaże się kolejny album grupy Blindead. Tym razem w roli wokalisty formacji usłyszymy blackmetalowego artystę Nihila. 

Nihil
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Blindead swój ostatni album wydała w 2016 roku. Na płycie "Ascension" nie usłyszeliśmy wieloletniego wokalisty zespołu Patryka Zwolińskiego, który rozstał się z kapelą. Jego miejsce zajął Piotr Pieza, z którym drogi Blindead rozeszły się bardzo szybko. W 2018 roku formacja zadeklarowała, że póki co w zespole pozostało trzech członków: gitarzysta Mateusz Śmierzchalski, perkusista Konrad Ciesielski i Bartosz Hervy. Muzycy pytani w wywiadach o nowe wydawnictwo, a przede wszystkim o to, kto użyczy na nim swojego głosu, byli oszczędni w słowach. W rozmowie z "Noise Magazine" zdradzili, że chcą spróbować nieco innego sposobu tworzenia muzyki niż dotychczas. Artyści poczuli potrzebę odcięcia się od cywilizacji, dlatego postanowili wyjechać z dala od miasta do chaty na Kaszubach. W tajemniczym miejscu spotkali się bez przygotowanych wcześniej tekstów, melodii czy riffów. Album w całości miał powstać na miejscu.

Furia zagrała na 1. Secret Concert w Krakowie [GALERIA]
Furia zagrała na 1. Secret Concert w Krakowie [GALERIA]
Przeczytaj także Furia zagrała na 1. Secret Concert w Krakowie [GALERIA]

Nihil z Furii dołączył do zespołu Blindead

Jednym z najpopularniejszych polskich artystów metalowych, który deklaruje silne powiązania z naturą jest Nihil z grupy Furia. Muzyk pytany o swoje muzyczne inspiracje zwykle wskazuje na dźwięki lasu. Gdy grupa Blindead opublikowała informację, że ich najnowszy album będzie nosił tytuł "Niewiosna", a tytuły utworów takich jak "Potwór się rodzi" czy "Ani lekkomyślnie, ani bezboleśnie" po raz pierwszy zostały zapisane w języku polskim, fani black metalu dodali dwa do dwóch i rozpoczęli spekulacje o możliwej współpracy lidera Furii z autorami "Ascension". 20 marca 2019 roku okazało się, że były one słuszne, a wokalista pojawi się na płycie "Niewiosna" jako gość specjalny. 

Premierę "Niewiosny" grupa Blindead zapowiedziała na 5 kwietnia 2019 roku. W ramach promocji albumu zespół zagra 4 specjalne koncerty w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie.

Zobacz też: >>Rammstein wyda płytę wiosną 2019 roku<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Blindead Furia