Nine Inch Nails opublikował nowy utwór „This Isn’t The Place”
Maciej Koprowicz
19.07.2017 10:10
Nine Inch Nails opublikował nowy utwór „This Isn’t The Place” Fot. Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER

21 lipca 2017 ukaże się EP Nine Inch Nails, „Add Violence”. Część jej muzycznej zawartości już znamy – zespół przedstawił właśnie drugi utwór z płytki, „This Isn’t The Place”.

Nowy kawałek może zaskoczyć tych, którzy nie znają zbyt dogłębnie dorobku mistrzów industrialnego rocka. Zamiast typowego dla grupy Trenta Reznora metalowo-elektronicznego hałasu, otrzymaliśmy dość delikatną, klimatyczną balladę. Słychać w niej nastrojowy fortepian, ale też sporo niepokojąco brzmiącego, elektronicznego zgiełku w tle:

Zaskakujący mógł wydawać się dla niektórych także pierwszy singiel z „Add Violence”, opublikowany 13 lipca 2017. Przebojowy i taneczny „Less Than” z pewnością nie był jednak szokiem dla prawdziwych fanów NIN. Mocno syntezatorowy kawałek to swego rodzaju powrót do klimatów, w jakich grupa poruszała się w latach 80., zwłaszcza na płycie „Pretty Hate Machine” z 1989, mimo iż lider zapowiadał wcześniej, że główną inspiracją do nowych kawałków miały być dokonania Nine Inch Nails z kolejnej dekady.

Trent Reznor lubi trzymać fanów w niepewności i skłaniać ich do rozmaitych domysłów na temat poczynań swojej grupy. Kilka dni temu zapowiedział nową EP-kę bardzo enigmatycznym tweetem. Fani, którzy zamówili najnowsze wydawnictwo zespołu z pewnością zastanawiają się, czym Trent zaskoczy ich tym razem. Poprzednią EP, „Not The Actual Events” zapakowano w torebkę z brudzącym proszkiem.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.