Nine Inch Nails opublikował nowy utwór „This Isn’t The Place”

Maciej Koprowicz
19.07.2017 10:10
Nine Inch Nails opublikował nowy utwór „This Isn’t The Place” Fot. Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER

21 lipca 2017 ukaże się EP Nine Inch Nails, „Add Violence”. Część jej muzycznej zawartości już znamy – zespół przedstawił właśnie drugi utwór z płytki, „This Isn’t The Place”.

Nowy kawałek może zaskoczyć tych, którzy nie znają zbyt dogłębnie dorobku mistrzów industrialnego rocka. Zamiast typowego dla grupy Trenta Reznora metalowo-elektronicznego hałasu, otrzymaliśmy dość delikatną, klimatyczną balladę. Słychać w niej nastrojowy fortepian, ale też sporo niepokojąco brzmiącego, elektronicznego zgiełku w tle:

Zaskakujący mógł wydawać się dla niektórych także pierwszy singiel z „Add Violence”, opublikowany 13 lipca 2017. Przebojowy i taneczny „Less Than” z pewnością nie był jednak szokiem dla prawdziwych fanów NIN. Mocno syntezatorowy kawałek to swego rodzaju powrót do klimatów, w jakich grupa poruszała się w latach 80., zwłaszcza na płycie „Pretty Hate Machine” z 1989, mimo iż lider zapowiadał wcześniej, że główną inspiracją do nowych kawałków miały być dokonania Nine Inch Nails z kolejnej dekady.

Trent Reznor lubi trzymać fanów w niepewności i skłaniać ich do rozmaitych domysłów na temat poczynań swojej grupy. Kilka dni temu zapowiedział nową EP-kę bardzo enigmatycznym tweetem. Fani, którzy zamówili najnowsze wydawnictwo zespołu z pewnością zastanawiają się, czym Trent zaskoczy ich tym razem. Poprzednią EP, „Not The Actual Events” zapakowano w torebkę z brudzącym proszkiem.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.